Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart'taki yerel seçimler için Konya'da yarışacak 3 ilçenin belediye başkan adaylarını duyurdu. MHP'nin tercihi Emirgazi İlçesi için mevcut başkan Nurişen Koçak oldu.

2024 yerel seçimlerinde Milliyetçi Harekat Partisinin Konya’da ilçe belediyeleri için belirlediği diğer adayları şu şekilde:

Doğanhisar İlçesi Başkan Adayı Savaş Özdemir

Çumra Belediye Başkan Adayı Fatih Demirci

NURİŞEN KOÇAK KİMDİR?

1973 Emirgazi doğumlu Nurişen Koçak, ilkokul ve ortaokulu memleketinde tamamladı. Lise eğitimini Ereğli İvriz Öğretmen Lisesi'nde aldı ve 1997'de Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nden mezun oldu. Veterinerlik alanında 16 yıldır Emirgazi ve çevresinde serbest meslek hayatını sürdüren Koçak, askerlik hizmetini Samsun Sahra Sıhhiye Okulu'nda tamamladı.

2014'te gerçekleşen mahalli idareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden belediye başkanlığına seçilen Koçak, 5 yıl süreyle bu görevi başarıyla yerine getirdi. 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nde tekrar aday olan ve kazanan Koçak, bir kez daha Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Şu anda hala Belediye Başkanı olarak görev yapan Nurişen Koçak, evli ve 2 kız, 2 erkek olmak üzere dört çocuk babasıdır.

Editör: Elif Bilir