Kayseri Milletvekili ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Türkiye'nin milli savunma sanayiindeki başarılarını vurgulayan bir paylaşımda bulundu. 

Özdemir paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"1538 yılıyla başlayan Hint Okyanusu’ndaki seyrü seferimiz, Somali’nin ülkemizle imzaladığı savunma işbirliği anlaşmasına onay vererek, Somali karasularında Türk Deniz Kuvvetleri unsurlarına tam yetki tanınmasıyla yeni bir sürece taşınmıştır. 

Türk Cihan Hakimiyeti Mefkuresi’nde önemli bir coğrafi konuma sahip, dost ve kardeş ülke Somali’nin egemenliğine duyduğumuz saygı ile küresel su yollarında dalgalanacak şanlı bayrağımız, Türkiye’nin küresel bir aktör olduğu gerçeği ile tüm tarafların yüzleşmesini mecburi kılacaktır. 

Basra, Kızıldeniz, Akdeniz, Karadeniz ve Hazar’ın ardından okyanusların tamamında hakim bir unsur olarak deniz kuvvetlerimizin mevcut olması, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerimizin esaslarındandır. 

Artık her küresel krizde, barış ve istikrarı tesis edebilecek, adil bir düzenin hakim olmasını sağlayabilecek imkan ve kudrete erişmiş bir ülke olmanın verdiği sorumlulukla hareket ediyoruz. 

İnanıyoruz ki, kara ve deniz hakimiyetimizdeki hedeflerimiz, uzay sahasındaki çabalarımızda da başarıyla ulaşacaktır.

Bugün havacılık tarihimizin dönüm noktalarından birisinin gerçekleşerek 5. nesil savaş uçağımız KAAN’ın ilk uçuşunu başarıyla tamamlanmış olması, milli gücümüzün ulaştığı yüksek seviyeyi göstermiştir.

İHA ve SİHA teknolojilerinin ardından savaş uçağı üretebilen, balistik teknolojide emin adımlarla ilerleyen, nükleer ve uzay teknolojilerinde ise sistemli bir çalışmaya sahip olan ülkemizin küresel barış ve huzurun tesisi için sergilediği bu gayretleri hiç şüphe yok ki dosta güven, düşmana korku salmaya devam edecektir.

Türk’ün gücünü tüm dünya elbette görecektir…"

Editör: Elif Bilir