MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter: Akıncı’nın onuru varsa istifa etmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türk düşmanlarına özenip Türkiye’ye ve de MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik hakaret ve saygısızlığının çuvallamaya mahkum olduğunu vurgulayarak, ''Devlet Bahçeli’ye Kıbrıs davasını anlatıp ahkam kesecek anasından henüz doğmamıştır. Akıncı’nın onuru varsa istifa etmeli, emaneti milli vicdana vermelidir...'' ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter: Akıncı’nın onuru varsa istifa etmelidir
09.02.2020 00:10

Resmî Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Yönter, Akıncı'nın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik ırkçı, faşist, şehitlerin kanı üzerinden siyaset yapan iftiralarını utanmadan, sıkılmadan, yüzü kızarmadan seslendirdiğini kaydederek, ''Akıncı’nın dili Kıbrıs Türklüğü’ne kefen biçen zalimlerle bir ve aynıdır. Akıncı, Rum tezlerine hasretle akmış, heyecanla ulanmıştır!'' dedi.

İşte MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter'in o açıklaması:

Sayın Genel Başkanımız, Mustafa Akıncı’nın maskesini düşürüp bir ucu Rumlar’ın elinde bulunan ipliğini pazara çıkarmıştır. ENOSİS damarı kabaran Akıncı’nın Liderimize verdiği cevap ise nezaket ve nezahetten tamamıyla uzak, ahlaken dibe çöken sakil ve sefil bir hezeyannamedir.

Akıncı, Liderimize ırkçı, faşist, şehitlerin kanı üzerinden siyaset yapan iftiralarını utanmadan, sıkılmadan, yüzü kızarmadan seslendirmiştir. Akıncı’nın dili Kıbrıs Türklüğü’ne kefen biçen zalimlerle bir ve aynıdır. Akıncı, Rum tezlerine hasretle akmış, heyecanla ulanmıştır!

Mustafa Akıncı’nın Türk düşmanlarına özenip Türkiye’ye ve de Liderimize hakaret ve saygısızlığı çuvallamaya mahkumdur. Devlet Bahçeli’ye Kıbrıs davasını anlatıp ahkam kesecek anasından henüz doğmamıştır. Akıncı’nın onuru varsa istifa etmeli, emaneti milli vicdana vermelidir...

KKTC Cumhurbaşkanı istese de merhum Tayfur Sökmen olamayacaktır. Ama bu gidişle Makarios’a benzemesi de kaçınılmazdır. MHP Kıbrıs Türklüğü’nün yanındadır. Yükselen bayrak düşmeyecek, Kıbrıs’ın Türklüğü sönmeyecektir. Akıncı’ya da sözlerini aynen iade ediyor ve kınıyoruz.

Yorumlar