Milliyetçi Hareket Partisi, 31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek mahalli idareler seçimleri için 55 adayını daha açıkladı. MHP, Isparta Belediye Başkan adayını da kamuoyu ile paylaştı. Bu önemli pozisyona getirilen isim ise Yusuf Ziya Günaydın oldu.

YUSUF ZİYA GÜNAYDIN KİMDİR?

AK Partili Fatma Selim Baltacı'nın ölümüyle ilgili yeni gelişme AK Partili Fatma Selim Baltacı'nın ölümüyle ilgili yeni gelişme

Yusuf Ziya Günaydın, 1949 yılında Isparta Aksu ilçesi Yılanlı köyünde doğdu ve eğitim hayatına Isparta'da devam etti. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 1975 yılında mezun olan Günaydın, siyasi kariyerine atılmadan önce birçok başarılı projeye imza attı.

Yusuf Ziya Günaydın, siyasi kariyerine 1999 yerel seçimlerinde Isparta Belediye Başkanlığı için aday olarak başlamış ve seçilerek bu görevi üstlenmiştir. 2004 yerel seçimlerinde yerini AK Parti'nin adayı Hasan Balaman'a bırakan Günaydın, 29 Mart 2009 seçimlerinde tekrar Isparta Belediye Başkanlığı'na seçilmiştir. 2014 seçimlerinde üçüncü kez aday olan Günaydın, başarılı bir performans sergileyerek tekrar seçilmiştir. Ancak, 2019 yerel seçimlerinde AK Parti adayı Şükrü Başdeğirmen'e koltuğu devretmiştir.

Yusuf Ziya Günaydın, aynı zamanda MHP Genel Başkan başdanışmanıdır. Evli ve üç çocuk babası olan Günaydın, iyi derecede Almanca bilmektedir.

Editör: Ferhat Erdemir