MHP Kadirli Belediyesi'nden 15 bin kişilik sokak iftarı

Kadirli'de Belediye tarafından geleneksel olarak düzenlenen sokak iftarında 15 bin kişi aynı anda iftarını açtı.

MHP Kadirli Belediyesi'nden 15 bin kişilik sokak iftarı - Sayfa 1

Kadirli Belediyesi tarafından Andırın Caddesi’nde bu yıl 9’ncusu düzenlenen sokak iftarında vatandaşlara kavurma, bulgur pilavı, çorba, hurma, 15 bin şişe su ve 7 bin ekmek dağıtıldı. İftar yemeği öncesi Kur’an - ı Kerim okundu ve ilahiler seslendirildi.


MHP Kadirli Belediyesi'nden 15 bin kişilik sokak iftarı - Sayfa 2

Belediye Başkanı Ömer Tarhan, birlik, beraberliğin ve dayanışmanın en güzel örneğini Kadirli’de görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


MHP Kadirli Belediyesi'nden 15 bin kişilik sokak iftarı - Sayfa 3

Belediye başkalığı döneminde bu tür iftar etkinliklerini her yıl yapacaklarını ifade eden MHP Belediye Başkanı Dr Ömer Tarhan, şöyle konuştu:


MHP Kadirli Belediyesi'nden 15 bin kişilik sokak iftarı - Sayfa 4

“Ramazan paylaşmaktır, samimiyettir. Ramazan ayında böyle güzel bir kalabalıkla buluşarak iftar açmak hepimiz için ayrı bir onurdur. Bugün burada ramazanın manevi duygusunu, paylaşmanın ve dayanışmanın birlik ve beraberliğin en güzel örneğini yaşıyoruz. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz hep daim olur. Pandemi nedeniyle 2 yıl aradan sonra tekrar hep birlikte orucumuzu açtık. Bugün buraya gelerek bizleri onurlandıran hemşehrilerime ve bu yemeğin verilmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum üretken belediyecilik anlayışımızla hizmetlerimize devam edeceğiz” Dedi.