MHP, Kastamonu'nun yeni Belediye Başkan Adayı olarak Yüksel Aydın'ı gösterdi. 

MHP Genel Merkezi'nin kararıyla Kastamonu Belediye Başkan Adayı olan Yüksel Aydın, sadece siyasi kariyeriyle değil, aynı zamanda iş dünyasındaki başarılarıyla da öne çıkıyor. İşte Aydın'ın hayatından önemli kesitler!

YÜKSEL AYDIN KİMDİR?

1968 yılında Kastamonu'da dünyaya gelen Aydın, şehrindeki ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra aktif olarak siyasi hayata atıldı.

1987 yılında Bizim Ocak Devrekani İlçe Başkanlığı'nı üstlenen Aydın, 1989 yılında Milliyetçi Çalışma Partisi'nin kurucu yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 1993-1999 yılları arasında MHP Devrekani İlçe Başkanlığı'nı yürüten Aydın, çalışma hayatının getirdiği nedenlerle 1999-2014 yılları arasında İstanbul'da yaşadı.

İstanbul'da geçirdiği süre zarfında, Aydın; MHP İstanbul İl Teşkilat Başkan Yardımcılığı, MHP İstanbul İl Sekreterliği, MHP İstanbul İl Başkanlığı vekaleti gibi önemli görevleri üstlendi. Ayrıca, GSM sektörü üzerine şirketi bulunan Aydın, gıda ve inşaat alanlarında da faaliyet gösteriyor.

2014 yılında Kastamonu'ya dönen Yüksel Aydın, şehrinin MHP İl Başkanlığı'na aday oldu ve 2018'de göreve getirildi. 18 Mart 2021'de MHP MYK Üyesi olarak seçilen Aydın, şimdi Kastamonu'nun Belediye Başkan Adayı olarak hizmet etmeye hazırlanıyor.

Evli ve dört çocuk babası olan Yüksel Aydın, sadece ailesine değil, aynı zamanda Kastamonu'ya olan bağlılığı ve liderlik vasıflarıyla da tanınıyor. Yüksel Aydın, Kastamonu için yeni bir dönemin kapılarını aralamaya hazırlanıyor.

Editör: Ferhat Erdemir