CHP’li Meclis üyelerini ve CHP İl yöneticilerini Kırklarelili vatandaşlara şikayet eden MHP il Başkanı Şaban Savaşan yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Kırklareli Belediye Meclisi’mizin mayıs ayı olağan toplantısında CHP Meclis Üyelerinin, Belediye Başkanımız Sn. Derya BULUT’a yetki verilmemesi hususunda göstermiş oldukları taraflı tutum hakkında kamuoyunun da aydınlatılması gerekliliği ihtiyacı doğmuştur. 

İlk olarak belirtmek gerekir ki, Türkiye genelinde CHP’li Belediye Başkanlarının kazandıkları belediyelerde giriştikleri “borç ifşasına” rağmen; Belediye Başkanımız Sn. Derya BULUT, seçim sürecinde 300 (üç yüz) milyon TL olarak Sn.KESİMOĞLU tarafından halka açıklanan fakat şuan itibariyle tespit edilen 859 (sekiz yüz elli dokuz) milyon TL borcu detaylarıyla ifşa etmeyi tercih etmemiştir. Belediye Başkanımız  “CHP Meclis Üyelerinin tüm engellemelerine karşın, bizler bu şehrin özlem duyduğu ve bu şehirde yaşayan hemşerilerimize layık olacak vizyon projelerimizi gerçekleştireceğiz” diyerek tüm iyi niyetini göstererek tek amacının Kırklareli’ne hizmet etmek olduğunu ortaya koymuştur. Fakat tüm bu iyi niyete karşılık olarak CHP Belediye Meclis Üyeleri geçtiğimiz hafta gerçekleşen toplantıda, belediyenin borç yükünü azaltacak ve şehrimize birçok yeni hizmeti hibe ve karşılıklı paydaş bir şekilde getireceğimiz protokol yapma yetkisini siz değerli vatandaşlarımızın oylarıyla seçilmiş belediye başkanına maalesef vermemişlerdir.

Kırk

CHP Meclis üyelerinin bu tutumu geçen dönemde iş bilmezlikleri ve hizmet edememelerini aynı düzende devam ettirmek istediklerinin işaretidir. CHP Meclis Üyeleri bu kararlarını “hukuka uygunluk” ilkesiyle açıklamaya çalışarak büyük bir çelişki örneği sergilemiştir. Burada belirtmek gerekir ki, 2014 yılı mayıs ayının ilk belediye meclisi toplantısında aynı madde oylanmış ve CHP’li meclis üyelerinin de “EVET” oyu vermesiyle oy çokluğuyla kabul edilmiştir. Bu oylamada MHP Meclis Üyeleri de “EVET” oyu vererek oylamaya katılmışlardır. Garabet odur ki, 2014 yılında bu maddeye “EVET” oyu veren CHP Belediye Meclis Üyeleri Sn. Ayşen KÖSEGİL, Sn. Mustafa ÖZBAY ve Sn. Âdem SEVİM geçtiğimiz hafta aynı mecliste aynı maddeye “hukuka uygunluk” ilkesine sığınarak “HAYIR” oyu vermişlerdir. 

Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli İl Teşkilatı olarak başta yukarıda isimlerini zikrettiğimiz meclis üyeleri olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli il yöneticilerine kamuoyu adına soruyoruz; meclis aynı meclis, hukuk aynı hukuk, peki       DEĞİŞEN NEDİR?”

Editör: Elif Bilir