Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit olan askerlere ilişkin sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ VE İŞBİRLİKÇİLERİNE TEPKİ

Bahçeli, bölücü terör örgütü PKK/YPG/PYD ve işbirlikçilerine yönelik sert sözlerle, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının maskeli odaklarının Türkiye'ye yönelik tehditleri üzerinde durdu.

BEKA SORUNU VE SIFIR TOLERANS POLİTİKASI

Türkiye'nin milli varlığını tehdit eden unsurlara karşı devletin cezalandırıcı gücünü kullanma gerekliliğine vurgu yapan Bahçeli, teröre ve bölücülüğe karşı sıfır tolerans politikasının beka meselesi olduğunu belirtti.

MHP'NİN DURUŞU VE DESTEK MESAJI

MHP lideri, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde olduğunu ifade ederek, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yanında olduklarını ve destekçisi olduklarını dile getirdi.

PENÇE-KİLİT HAREKATI VE ŞEHİTLER

Bahçeli, PKK/KCK terör örgütüne yönelik icra edilen Pençe-Kilit Harekatı'nda yaşananlarla ilgili ayrıntılara da değinerek, 9 şehit ve 4 yaralının olduğunu belirtti. Operasyonun amacının terör örgütünü kaynağında engellemek ve eritmek olduğunu vurguladı.

ŞEHİTLERE RAHMET VE GAZİLERE ŞİFA DİLEĞİ

Son olarak, kahraman şehitlere Cenab-ı Allah'tan rahmet, gazilere şifa dileğinde bulunan Bahçeli, Türk milletinin ve ailelerin başı sağ olsun temennisinde bulundu.

MHP lideri Bahçeli’nin sosyal medya hesabı X üzerinden açıklamaları şu şekilde; 

"PKK/KCK terör örgütünü kaynağında hem engellemek hem de eritmek amacıyla icra edilen Pençe-Kilit Harekatı’nın operasyon sahasında bulunan bir üssümüze yönelik dün akşam saatlerinde teröristlerce saldırı/sızma girişimi vuku bulmuş, bu suretle çıkan çatışmada 9 kahraman kardeşimiz şehit düşmüş, 4 kahraman kardeşimiz ise yaralanmıştır. Elbette tertemiz şehit kanları yerde kalmayacak, sorulacak hesap mahşere bırakılmayacaktır.

Bölücü terör örgütü PKK/YPG/PYD’yle emel, eylem ve hedef ortaklığı yapan siyasi veya sivil toplum kuruluşu maskeli odaklar, bunun yanı sıra ülkemiz üzerinde hesap yapan bölge devletleriyle emperyalist ülkeler, bunların mücavir bölgelerimizde at koşturan ajanları alenen Türkiye’ye silah çekmekte, milli varlığımızla milli güvenliğimize husumet saçmaktadır.

"CANİLERİN BARINDIĞI HER YER AÇIK VE MEŞRU HEDEFTİR"

Tanrıverdi: Gölbaşında hayvan barınağını 45 günde tamamladık Tanrıverdi: Gölbaşında hayvan barınağını 45 günde tamamladık

Sözün hükmü yerine devletin ezici, cezalandırıcı ve muktedir hükmünü tehdidin ürediği alanlara yoğunlaştırmak, mücadeleyi bütünlükçü bir politika eşliğinde tavizsiz şekilde sürdürmek, teröre ve bölücülüğe karşı sıfır toleransla hareket etmek mutlak bir beka konusudur. Yüreklerimize ateş düşüren canilerin barındığı, sığındığı, saklandığı, silahlandığı, eğitildiği, araziye sürüldüğü her yer açık ve meşru hedeftir.

Bu çetin ve zorlu süreçte Türk milleti tek ses, tek nefestir. Milliyetçi Hareket Partisi Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sonuna kadar yanında ve destekçisidir. Mesele sadece teröristlerle mücadele değil, asıl olarak terörizmi bölgesel çıkarlarına müzahir kullanan karanlık çevrelere, müttefik görünümlü muhasım ülkelere direnmek, bunlarla kıran kırana mücadele etmektir.

Son terörist ele geçirilinceye veya etkisiz hale getirilinceye kadar yılgınlık, yorgunluk, geri adım yoktur. Irak ve Suriye’nin kuzeyinde terör devleti kurmak için faal halde bulunanlara müsaade edilmeyecektir. Bu uğurda her şey göze alınmıştır. Bütün terör kampları havadan ve karadan ateş altına alınmalıdır. Hangi ülke karşımıza çıkarsa çıksın aynı kararlı muamele onlara da gösterilmelidir.

Kahraman şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler, tedavi altında bulunan gazilerimize şifalar niyaz ediyorum. Türk milletinin, kederli ailelerimizin ve nihayet hepimizin başı sağ olsun diyorum. Bu cennet vatan, bu aziz millet şehitlerimize ve gazilerimize ebediyen minnettardır."

Editör: Ferhat Erdemir