Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda yeni bir “Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti” oluşturulduğunu açıkladı.

Deprem bölgesindeki vatandaşların istek ve ihtiyaçlarının belirlenmesinde görev alacak heyetin milletvekillerinden oluşturulduğunu belirten MHP’li Semih Yalçın, konuyla ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

MHP’li Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:

“6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizi sarsan Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın deprem felaketleri”nin üzerinden 144 gün geçmesine rağmen milletçe uğradığımız kayıpların ve büyük yıkımların acısı hâlâ tazeliğini muhafaza etmektedir.

Türkiye; büyük felaketin ilk anlarından itibaren teyakkuza geçerek olanca varlığını ve imkânlarını seferber etmiş, depremzede vatandaşlarımızın yanında olmuştur.

Meydana gelen felaketin büyüklüğüne rağmen; gerek devletimizin bütün kurum ve kuruluşları, gerek bütün vatandaşlarımız, gerekse sayısız sivil toplum kuruluşu, yer sarsıntılarının vurduğu bölgelerde ilk andan itibaren göz yaşartan tesanüt örnekleri sergilemiştir.

MHP’DEN YENİ DEPREM HEYETİ

MHP olarak, depremzede vatandaşlarımızı bir an bile ihmal etmeden, onların sorunlarını çözüme kavuşturma ve hayatlarını mümkün olan en kısa sürede normale döndürme yolunda çaba göstermeyi kutsal bir görev bilmekteyiz.

Bu temel düşünceden hareketle Milliyetçi Hareket Partisi’nce, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla, deprem bölgesinde hayatlarını sürdürmeye çabalayan halkın istek ve ihtiyaçlarını yakından tespit etmek, devlet kurumlarının çalışmalarını yerinde takip etmek amacıyla milletvekillerimizden meydana gelen yeni bir “Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti” oluşturulmuştur.

HEYETTE YER ALAN MİLLETVEKİLLERİ

Heyet; Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Elazığ Milletvekili Semih Işıkver ve Kilis Milletvekili Mustafa Demir’den oluşmaktadır.

Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti, öncelikle depremzede vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların dertlerini ve acılarını paylaşacak, devam eden sorunlarını ve mevcut ihtiyaçlarını yerinde belirleyecektir.

Heyet üyeleri; devletimizin, hayatta kalan vatandaşlarımızın manen ve maddeten bütün varlığıyla yanında olduğunu tekraren anlatacaktır. 

Bu arada Valiliklere, AFAD’a ve bölgede hizmet veren sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirilecek, felaketin vurduğu illerde bundan sonra yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulunulacaktır.

Söz konusu heyette bulunan milletvekili arkadaşlarımız, TBMM’de yürüttükleri yasama görevlerinden arta kalan zamanlarını, bölge sorunlarının çözümü için gayret göstermeye ve vatandaşlarımıza hizmete ayıracaklardır.”

Editör: Ferhat Erdemir