Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri için ailesiyle birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu 1186 numaralı sandıkta oy kullandı.

Başkan Ergün eşi ve çocuklarıyla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu’nda kurulan 1186 nolu sandığa giderek oyunu attı.

Başkan Ergün, oyunu kullanmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Başkan Ergün, “Yaklaşık 3 aya yakın Manisa ilimizin 17 ilçesinde bütün vatandaşlarımıza, kendimizi ifade etmeye çalıştık.  Projelerimizi, bugüne kadar yaptıklarımızı ve yeni koyduğumuz hedefleri Manisa için vatandaşlarımızın huzuruna çıkardık. Biz her zaman şunu ifade ettik. Hizmet siyaseti, vatandaşa hizmet noktasında onların daha mutlu olabilecekleri bir şehri nasıl yaratabiliriz, hep bunun gayesi ve çabası içinde olduk. Geçtiğimiz 15 yıllık süreçte hep böyle devam etti. Dün neysek bugünde aynı noktadayız. Yarın da hep aynı noktada olacağız. Çizgimizi bozmadan, rabbim bize de nasip ederse bu hizmetleri yapma gayretinde olacağız.

Hiçbir zaman karalama siyaseti içerisinde yer almadık. Yalanlara ve tamamen vatandaşı aldatma noktasında yapılan çalışmaları biz kendilerine bıraktık. Vatandaş bunun cevabını sandıkta verecektir diye inanıyorum. Her şey hakkımızda hayırlı olsun.

Ben dördüncü seçim dönemimi yaşıyorum. Bizim için hayırlısı neyse rabbim onu nasip etsin. Bugün artık sözün bittiği nokta. Vatandaşın kararı her şeyin üstündedir. Biz bunu hep böyle kabul ettik. Bugün de aynı şekilde yine herkesin kabul etmesi gerektiğine inananlardanım. O açıdan Manisa için hayırlara vesile olsun." dedi.

Öte yandan oy kullanma işlemine ilişkin bir de paylaşım payan Ergün, paylaşımda şu ifadelere yer verdi: 

"Oyumuzu kullandık. Seçimlerin vatanımıza, milletimize ve Manisa'mıza hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlık görevi olarak tüm hemşehrilerimi oylarını kullanmaya; saatlerin 17.00'yi göstermesiyle birlikte de sandıklara sahip çıkmaya davet ediyorum."

Editör: Haber Merkezi