MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen isim olan Serdar Soydan, siyasetin yanı sıra kariyeri ve eğitim geçmişiyle de dikkat çekiyor. İşte, Serdar Soydan'ın hayatına dair bilgiler...

Serdar Soydan Mhp 2024 Mersin

SERDAR SOYDAN KİMDİR?

Serdar Soydan, 16 Ağustos 1980 tarihinde Mersin'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin'de tamamladıktan sonra, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini aynı fakültede Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler alanında tamamladı ve Yönetim ve Organizasyon üzerine doktora eğitimine devam etti.

Kariyerine uluslararası bir holdingde Dış Hesaplar Uzmanı olarak başlayan Soydan, çeşitli sektörlerde yöneticilik ve Gümrük Müşaviri olarak görev aldı. Halen eğitim alanında faaliyet gösteren iki kurumun ortağı olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

Serdar Soydan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı çerçevesinde MHP'den Mersin İli, Mezitli İlçesi Belediye Başkan adayı olarak görev almış ve partisi adına seçim mücadelesi vermiştir.

MHP Mersin İl Başkanı, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Milletvekili Adayı olarak da aktif siyasette yer alan Serdar Soydan, 2024 yerel seçimlerinde MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak halkın karşısına çıkacaktır.

Devlet Bahçeli Serdar Soydan

Editör: Ferhat Erdemir