Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart yerel seçimleri için Gülnar Belediye Başkan adayını açıkladı. Fatih Önge, Mersin’in Gülnar ilçesinde belediye başkanlığı için MHP'nin adayı olarak belirlendi.

Devlet Bahceli Fatih Onge

MHP MERSİN GÜLNAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FATİH ÖNGE KİMDİR?

Emekli Topçu Binbaşı Fatih Önge, 1963 yılında Bozyazı'nın Gürlevik Mahallesinde doğmuş ve ilk, ortaokul eğitimini Bozyazı'da tamamlamıştır. Lise eğitimini Anamur Lisesi'nde almıştır. Kendisi, sigortacılık ve çiftçilikle uğraşarak geçimini sağlamaktadır.

Askeri eğitimine 1996-2000 yılları arasında Kuleli Askerî Lisesi'nde başlayan Fatih Önge, 2000-2004 yılları arasında Kara Harp Okulu'nda eğitimini tamamlayarak Topçu Teğmen olarak mezun olmuştur. İlk görev yerine Erciş/VAN'da başlayan askeri kariyerinde, çeşitli birlik ve görevlerde bulunmuştur.

Topçu ve Füze Okulu'nda öğretmenlik görevini de üstlenen Önge, burada ASELSAN ile ortak yürütülen projelerde proje subayı olarak çalışmıştır. Emekli olduktan sonra 2017-2018 yıllarında Afganistan Türk Görev Kuvveti Sivil-Asker İşbirliği Birlik Komutanı olarak görev yapmış ve birçok uluslararası tatbikata katılmıştır.

Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde çeşitli madalya ve şerit rozetlere layık görülen Fatih Önge, hem askeri hem de sivil alanda birçok başarıya imza atmıştır. Emekli olduktan sonra Türk Milliyetçisi ve Milliyetçi Hareket Partisi gönül eri olarak siyasi hayata atılmış ve 17. Dönem Siyaset ve Liderlik Okulu'nu başarıyla tamamlamıştır.

Şu anda Mersin'in Gülnar ilçesinde aile işletmesinde babasıyla birlikte ticaretle uğraşan Fatih Önge, Rusça ve İngilizce dillerini iyi seviyede bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Fatih Onge Mhp Gulnar

MHP MERSİN İLÇE BELEDİYELERİ BAŞKAN ADAYLARI

Öte yandan 2024 yerel seçimlerinde Milliyetçi Harekat Partisinin Mersin’de ilçe belediyeleri için belirlediği diğer adayları şu şekilde;

  • Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç
  • Bozyazı Belediye Adayı Mustafa Çetinkaya
  • Çamlıyayla Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Genç
  • Erdemli Belediye Başkan Adayı Mustafa Kara
  • Mut Belediye Başkan Adayı Volkan Şeker
  • Silifke Belediye Başkan Adayı Sadık Altınok
  • Tarsus Belediye Başkan Adayı Mahmut Tat
  • Toroslar Belediye Başkan Adayı Ali Öz
Editör: Ferhat Erdemir