Osmaniye'nin potansiyel MHP belediye başkan adayı İbrahim Çenet, Toroslar Kaymakamı olarak görev yapmaktadır. Osmaniyeli İbrahim Çenet'in MHP'den Osmaniye Belediye Başkan Adayı olması kesinleşti. Bu gelişmeyle birlikte, İbrahim Çenet'in hayatı ve kariyeri merak konusu haline geldi. İşte Osmaniyeli İbrahim Çenet'in biyografisi...

İBRAHİM ÇENET KİMDİR?

1975 yılında Osmaniye'de doğan İbrahim Çenet, eğitim hayatına Osmaniye'de başlamış ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2000 yılında mezun oldu. Aynı yıl içerisinde, İçişleri Bakanlığı tarafından 88. Dönem Adana Kaymakamı Adayı olarak atandı.

İbrahim Çenet'in kaymakamlık kariyeri oldukça çeşitli görevler içermektedir. Eskişehir Günyüzü, Malatya Kuluncak, Çanakkale Bozcaada, Şanlıurfa Ceylanpınar, Hakkari Yüksekova, Ankara Çubuk gibi farklı ilçelerde kaymakamlık görevlerini başarıyla yerine getirmiştir. Ayrıca, Kastamonu Taşköprü Kaymakamı olarak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği (2019-2021) görevlerinde bulundu.

Çalışma hayatı boyunca Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde yüksek lisans yaparak "Avrupa Birliği Fonlarından Yerel Düzeyli Projelerde İstifade Alanları" konusunda tez yazdı. Bozcaada Kaymakamlığı döneminde, GESTAŞ Denizcilik İşletmesi'nin Denetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi ve Çanakkale Boğazı'nda yolcu taşımacılığı işini başarıyla yönetti.

İngiltere'nin Essex Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde uluslararası ticaret hukuku alanında yaptığı İngilizce master çalışmasıyla akademik alandaki başarısını perçinledi. Ayrıca, İçişleri Bakanlığı tarafından 2016 yılında Japonya'ya gönderilerek "Kırsal Kalkınma Modelleri" üzerine incelemelerde bulundu ve örnek projeleri yerinde gözlemleme fırsatı yakaldı.

2021 Eylül ayında Toroslar Kaymakamı olarak göreve başlayan İbrahim Çenet, evli ve iki çocuk babasıdır. Kendisini eğitim, deneyim ve uluslararası alandaki başarılarıyla ön plana çıkaran Çenet, Osmaniye'nin kalkınma hedeflerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Editör: Ferhat Erdemir