MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 9 Ağustos’ta başlayacak olan ilçe kongrelerine mesaj gönderdi. Bahçeli, "Cumhur'un 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta elde ettiği demokrasi zaferinin yerel seçimlerde taçlanması ülkemizin geleceği açısından mühim ve milli bir zarurettir" dedi. Bahçeli, Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle yükselme dönemine geçtiğini ifade etti.

Yenilenmiş kadrolarla 31 Mart 2024 Seçimlerine hazırlanacaklarını belirten Bahçeli, “Cumhur'un 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta elde ettiği demokrasi zaferinin yerel seçimlerde taçlanması ülkemizin geleceği açısından mühim ve milli bir zarurettir. Nitekim belediye yönetimlerindeki zillet gölgesi muhakkak surette kaldırılmalıdır ve Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’yla bu göreve hazırdır. Mevcut belediye başkanlıklarımızı muhafaza ederek bunun üzerine yenilerini ve hatta daha çoğunu eklemeliyiz. Cumhur İttifakı’nın doğasına ve ruhuna muvafık hareket edip muhalefet partilerinin yönetimindeki belediyelerin yürek yaralayan makus ve meyus hallerine son vermeliyiz” dedi.

Aynı zamanda yerel seçimde kullanılacak sloganlar belli oldu. Seçim şarkısı olarak ise  Mustafa Yıldızdoğan'dan- Bu Diyarda şarkısı  tercih edildi.


6 - 29 temmuz 2023 cumartesi - 00.007 - 30 temmuz 2023 pazar - 00.00