Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 29 Ocak Pazar Günü, Amasya’da “Aziz Milletim Sıra Sende” temasıyla açık hava buluşması düzenleyecek. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de katılacağı buluşma öncesinde MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, önemli yazılı bir açıklamada bulundu.

SEMİH YALÇIN’DAN 14 MAYIS MESAJI
Amasya Genelgesi’ne atıfta bulunan MHP’li Yalçın, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimin önemini vurguladığı açıklamada "Seçimlerde elde edilecek sonuçlar, sadece millî iradenin sandığa yansımasından ibaret olmayacaktır. Seçim sonuçları; aynı zamanda güncel küresel oyunlara karşı aziz milletimizin kendi geleceğini belirleyeceği, kendi mukadderatını bir kez daha tayin edip âleme duyuracağı tarihî bir tamim işlevi görecektir.” ifadelerini kullandı.

MHP’li Semih Yalçın’ın konuya ilişkin yayınladığı yazılı açıklama şu şekilde;

“Her karışına, her santimetrekaresine Kuvayı Milliye ruhunun sindiği sevgili vatanımızda öyle şehir ve beldelerimiz vardır ki küresel emperyalizme karşı kurtuluş azminin, bağımsızlık ve hürriyet iradesinin sembolü olmuştur.

Aziz milletimizin; kendi mukadderatına vaziyet etmek üzere kıyama durduğu Kurtuluş Savaşı yıllarında millî iradenin şahlanışına mekân ve ışık olan kahraman şehirlerimiz arasında Amasya’nın hususi bir yeri vardır.

İşgallere karşı direnişin gür sesi ve Millî Mücadele’nin manifestosu olan ünlü genelge, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Amasya’da hazırlanıp bütün dünyaya duyurulmuştur.

“MİLLETİN İSTİKLALİNİ YİNE MİLLETİN AZİM VE KARARI KURTARACAKTIR”
Amasya Genelgesi’nde yer alan ve “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” cümlesinde anlamını bulan bağımsızlık iradesi, yaşadığımız coğrafyaya bir millî yemin gibi yayılmıştır.

Böylelikle aynı zamanda bir şehzadeler şehri olan Amasya; Anadolu’da kurtuluş azminin parlamasına, hürriyet meşalesinin yakılmasına sahne ve mekân olmuştur.

Amasya Genelgesi’ne ruh ve şekil veren azim ve kararlılık; bugün bütün canlılığı ve müessiriyetiyle hem necip milletimizin sinesinde, hem de şehit kanlarıyla sulanmış mübarek topraklarımızda olanca heybetiyle yaşamaktadır.

“MİLLİ İRADEYE PRANGA VURULMAK İSTENİYOR”
2023 hedefleri doğrultusunda bölgesinde ve dünyada küresel bir güç olarak yükselen Türkiye, bugün emperyalist aktörler tarafından yeniden kuşatılmaya çalışılmakta ve yüz yaşına erişmek üzere olan Cumhuriyet’imizin emin gölgesinde vücut bulan millî iradeye pranga vurulmak istenmektedir.

14 MAYIS SEÇİMİNİN ÖNEMİ
O bakımdan bu yıl 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde elde edilecek sonuçlar, sadece millî iradenin sandığa yansımasından ibaret olmayacaktır. Seçim sonuçları; aynı zamanda güncel küresel oyunlara karşı aziz milletimizin kendi geleceğini belirleyeceği, kendi mukadderatını bir kez daha tayin edip âleme duyuracağı tarihî bir tamim işlevi görecektir.

Millî uyanış ve yeniden şahlanış ruhunu yaşatma azminin siyaset platformuna izdüşümü olan MHP’nin gayesi; düzenlediği siyasi etkinliklerle Amasya’da tutuşturulan bağımsızlık meşalesini bugün dahi bütün vatan sathında parlak kılmak, millî bilinci canlı tutmaktır.

ADIM ADIM 2023 HEDEFİ İLE AYDINLATMA TOPLANTISI
“Adım Adım 2023” hedefi ve 14 Mayıs’a doğru yürüyüşümüz doğrultusunda partimizce sürdürülen anlatma ve aydınlatma toplantılarıyla açık hava buluşmalarına, son olarak “Aziz Milletim Sıra Sende” temalı etkinlikler eklenmiştir.

Bu çerçevede; Millî Mücadele manifestosunun yayımlandığı Amasya’da, Yavuz Selim Meydanında 29 Ocak Pazar günü saat 15.00’te Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin katılımıyla “Aziz Milletim Sıra Sende” temalı açık hava toplantısı düzenlenecektir.”

Editör: Ferhat Erdemir