Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrede, divan başkanlığı seçimi yapıldı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajı okundu. Ardından İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanoğlu ve en son Buca İlçe Başkanı Bahadır Altınkeser konuşma yaptı.

Altınkeser konuşmasında;

Milliyetçi Hareket Partisi Buca İlçe Başkanlığımızın 14. Olağan kongresine hoş geldiniz şeref verdiniz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapıldı. Çok şükür Türkiye Genelinde Cumhur ittifakı olarak başarılı çıktığımız bu seçimlerde ilçemizde istediğimiz sonuçları alamadık. Bunun üzüntüsünü ve mahcubiyetini yaşamakla birlikte, analizlerini 3 aydır yapıyoruz, gerekçelerini çok iyi biliyoruz, bunları uzun uzadıya anlatıp vaktinizi de almak istemiyorum.

Söyleyeceğim tek şey göreve geldiğimizden beri 4 yıldır ‘’ Gece Uyumadan Gündüz Yorulmadan’’ parolası ile teşkilatımızın insan üstü gayretleriyle, çok önemli çalışmalar yaptık. Kimseyi ötelemeden, kimseyi ayrıştırmadan siyaset yapmaya gayret gösterdik. Bütün teşkilat mensuplarımızın vicdanı çok şükür bu konuda rahattır.

Milliyeti Hareket Partisini Buca’da en sevilen, en sayılan ve en güvenilen partisi yapmayı başardık. Ama maalesef ki sandıktan çıkan oy beklentilerimizin altında oldu.

Evet Mutsuzuz ama umutsuz değiliz, Bu sonuçları telafi etmek için önümüzde bir seçim daha var, gelin Milliyetçi Hareket Partisine omuz verin,  semtimizi, ilçemizi bu beceriksiz CHP zihniyetinden hep beraber kurtaralım.

CUMHUR İTTİFAKINI, MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİ HEP BİRLİKTE YEREL SEÇİMLERDE İKTİDARA TAŞIYALIM

Şükürler olsun ki; Milliyetçi Hareket Partisi buradadır, varlığı ile umut saçmaktır. Allah’ın rızasını gözeterek, devletin ve milletin bütünlüğünü ülkü edinen kutsal çatıdır. Bu mücadeleyi kutlu kılan ise Ülkücü kardeşlik hukukumuzdur.

Gururla haykırdığımız, mensubu olmaktan onur duyduğumuz ve istikbalde dahi şerefle yad edileceğine inandığımız Ülkücü Hareket, binlerce evladını şehit vermiş muazzam bir inanmışlıktır. İdam sehpalarında, üniversite koridorlarında şehadete eren yiğitler; Ülkücüdür. İlk Ülkücü Şehidimiz Ruhi Kılıçkıran, 1968’de şehadete ermiş, Ülkücü Şehitler kervanının yolbaşçısı olmuştur. Orucunu açtıktan sonra komünistler tarafından kurşuna dizilen Ruhi Ağabey, Ülkücü Hareket’in toprağa verdiği ilk Şehittir. İlk kan, ilk candır.

Su satarak geçimini sağlayan İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü öğrencisi Yusuf İmamoğlu, kızıl komünistler tarafından katledilmiştir. Cebinden çıkan 35 kuruş, tüm ikballerin üzerindedir. Yapılan otopsi sonucu 3 gündür yemek yemediği anlaşılan şehidimiz, namusumuzdur. Günlerce işkence gören, önce tüm kemikleri kırılan, sonra ciğerleri bisiklet pompasıyla patlatılan, ardından okulun 3. Katından atılarak Şehit edilen Ertuğrul Dursun Önkuzu, yürek sızımızdır. Yokluk içinde okuyan, tüm inanmışlığı ile bozuk düzene başkaldıran Bozkurttur.

Okulda mahsur bırakılan Ülküdaşlarına, cebindeki son para ile zeytin ekmek alıp okula götüren, bu sırada komünistler tarafından fark edilip kurşuna dizilen Süleyman Özmen, Ülkücü Şehittir. Sahurda yediği bir avuç kuru üzüm, çağlar ötesine bırakılan manevi mirasıdır. İdam sehpalarını tekbirler ile inleten, inanmışlıkları ile infaz erkanını ürküten, şehadete gülerek giden Mustafa Pehlivanoğlu, Halil Esendağ, Selçuk Duracık, Cengiz Baktemur, Ali Bülent Orkan, İsmet Şahin, Cevdet Karakaş, Ahmet Kerse, Fikri Arıkan ülkücü şehittir.

TURAN İBRİM, SAFFET ÇELİK, EMİN GÜLHAN, HARUN ÇİVİCİ, VEDAT TUTAŞ VE ADNAN KOÇ SEMTİMİZİN ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİ, GURUR ABİDELERİMİZDİR

Ege Üniversitesinde bölücü hainler tarafından katledilen, 21. Yüzyılda Şehit vermiş ülkücü Hareket’in yiğit evladı Fırat Yılmaz Çakıroğlu; asla dinmeyecek yürek sızımızdır. Onun dik duruşu, cesur bakışı ve mert yürüyüşü nesillerce anlatılacak, unutulmayacaktır.

Ülkücü Şehitlerimiz ömrümüz boyunca emek ve fedakarlıklarını ödeyemeyeceğimiz şeref nişanelerimizdir. Bırakmış oldukları manevi emanet olan Ülküdaşlık Hukuku birlik ve beraberliğimize mühürlenmiş, asla unutulmayacak, yok edilmeyecektir.

Zira Bilge liderimiz de bu konuda son derece hassasiyet sahibidir. Anıları ve maneviyatları için dualar etmektedir.

İşte bu feraset, varlık mücadelemizin nişanesidir.

Bilge Liderimiz, devlet adamlığı, siyasi duruşu ve milli hassasiyetleri ile üzerimize atılmak istenen ölü toprağını savurmakta, sonumuzu hayal edenlerin üzerine balyoz gibi inmektedir. Yıkım, parçalanma ve yok edilme planlarını alt üst etmektedir.

‘’ Benim aklım hep Türkiye’dir.’’ Cümlesiyle, yolumuzu aydınlatan, ufkumuzu genişleten ve Ülkücü İradeye yön tayin eden Bilge Liderimiz elbette ki 21. Yüzyılın Bilge Kağanı’dır. Bütün ömrünü Üç Hilal’in istiklaline, Türk Milleti’nin istikbaline adayan Türkmen Bey’imizdir.

‘’ Allah davası ölmez, Milliyetçilik yaşar’’ diyerek idam sehpasına yürüyen Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun dava arkadaşıdır Türkmen Beyimiz. Emanet bıraktığı Üç Hilal’in sancaktarı, Ülkücü Hareket’in Genel Başkanıdır.

Şehitler otağı olan Milliyetçi Hareket Partisi, elbette ki dualı bir partidir.

Kıyamete dek var olacak, ‘’Bu yolun zaferi yakındır’’ derken müjdelendiği gibi bir gün elbet muzaffer olunacaktır.

Velhasıl Kelam

Şüphe yok!

Taviz asla olmayacaktır!

Tüm zorlukları, dik duruşumuz ve kol kola yürüyüşümüz ile aşacağız. Ayağı titreyenlere, gözü korkanlara, yüreği yetmeyenlere aldırış etmeden kararlı yürüyüşümüzden asla geri dönmeyeceğiz. Varlık kavgamız; Ülkücü kardeşlik hukuku ile sürdüreceğiz. Rabbim, bu kutlu yürüyüşümüzde bizlere güç versin. İnancımızı baki eylesin. Omuz omuza olduğumuz yiğit dava arkadaşlarımızla Turan’ı görmeyi nasip eylesin. Ülkücü Hareketi muzaffer kılsın.

Liderimizin de söylemiş olduğu gibi; ‘’Ülkücü ülkücünün arkasında dağ gibi durandır.’’

Birbirine dağ olan her Ülkücü’yü samimiyetle kucaklıyorum.

Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin.

Cumhur ittifakının ve Milliyetçi Hareket Partisinin zaferiyle sonuçlanacak olan, 31 Mart günü yapılacak olan Yerel Seçimlerde tüm gönüldaşlarımızın provokasyonlara karşı sakin, metanetli ve ferasetli olmalarını rica ediyorum. Bugüne kadar ki şanlı mücadelemizde bizleri biran olsun yalnız bırakmayan tüm gönüldaşlarımızı ayrı ayrı selamlıyor, muhabbetle kucaklıyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kararlı ve istikrarlı yürüyüşünün son hız devam ettiğini birlik ve beraberliğimizin fitne ve fesat yağmuruna rağmen ZIRH gibi sağlam olduğunu gururla ifade ediyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Kongremize katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. Cenabı Allah’a emanet olun. Ne mutlu Türküm diyene.” dedi.

Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonunda Gerçekleştirilen Kongrede, konuşmalarının ardından oy verme işlemi gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bahadır Altınkeser'in tek liste halinde katıldığı seçimde Altınkeser, üçüncü kez Buca MHP İlçe Başkanlığına seçildi.

Kongreye MHP Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu , MHP İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız,Esnaf Odalar Birliği Başkanı Yalçın Ata, Ak Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, Ak Parti Buca Kadın Kolları ve Yönetimi, meclis üyeleri, parti üyeleri ve davetliler katıldı.

BAŞKAN'LA FOTOĞRAF YARIŞI

MHP Buca İlçe Kongresi'ne 7'den 70' birçok partili ve delege katılırken, partililer Başkan Bahadır Altınkeser ile Fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı Başkan Altınkeser, 1 Numaralı sandıkta oy kullandı.

Kongreye katılan delegasyonun oyunun tamamını alan Altınkeser Yeniden İlçe Başkanı seçildi.

Editör: Bilge Güler