MHP'li Arkaz: Barış Pınarı, Ortadoğu coğrafyasının ilacıdır

MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, 2 gün önce başlayan Barış Pınarı Harekâtı’nın barış koridoru kurma amacıyla ve yüksek mücadele ruhuyla başladığını, sonucun muvaffak olacağını söyledi. Arkaz; “Amerika’nın terör koridoru hayalinin önüne geçen Barış Pınarı Harekâtımız, bölgede barış ve huzura atılan kıymetli bir adımdır” dedi.

Google Haberlere Abone ol
MHP'li Arkaz: Barış Pınarı, Ortadoğu coğrafyasının ilacıdır
11.10.2019 12:03

Fırat'ın doğusuna yapılan askeri operasyon olarak nitelendirilen Barış Pınarı Harekâtı 9 Ekim itibarıyla başladı. Fırat'ın doğusunda hareketli dakikalar yaşanmaya devam ediyor. Türkiye sınırında kurulmak istenen terör koridorunu yıkmayı ve barış koridoru kurmayı amaçlayan askeri harekâta ilişkin açıklamalarda bulunan MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, şunları söyledi:

“Türkiye, güney sınırı boyunca açılmak istenen terör koridorunu, yüksek bir kararlılık ve mücadele ruhuyla yok edecektir. Barış Pınarı Harekâtı’nın amacı, Ortadoğu’da huzuru tesis etmektir. Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumaktır. Sınır güvenliğimizi sağlamaktır. Sınırımızda yer alan terör örgütlerini imha etmek, göz açtırmamaktır. Ve ülkemizin sınırında bir barış koridoru oluşturmaktır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahramanlık destanı 2 gün önce başlamıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri,  PKK/YPG ve DAEŞ terör örgütlerinin kökünü kazıyacaktır. Bölücü terör örgütleri, yuvalandığı ve saklandığı coğrafi alanlarda hiç olacaktır. Barış Pınar Harekâtı’yla Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge tesis edilecek, bölgeye huzur, sükûnet ve istikrar hâkim olacaktır. Barış Pınarı Harekâtı, Ortadoğu coğrafyasının ilacıdır. ABD Başkanı Trump’un kuru sıkı söylemleri, bizi inandığımız yoldan döndürmedi, döndürmeyecektir. Amerika’ya geri adım attıran Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Tehdide karnı toktur. Kendi göbek bağını kendisi kesecektir. MHP, Barış Pınarı Harekâtı’nın yürekten ve tam bir destekle arkasındadır. Ortadoğu’da akan kanın durması, terör yuvalarının kurutulması için büyük bir fedakârlık göstererek sınır ötesi harekâtına katılan Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu olan her bir askerimizin alınlarından öpüyor, gönülden kutluyorum. Dualarımız ile güç bulacaklarını ümit ediyorum. Allah devletimize milletimize ve ordumuza zeval vermesin.”

Yorumlar