MHP’li Arkaz: Türk'ün Atası milletin kalbinde zırhlıdır

MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda “Vatan kurtarıp devlet kuran, harap olmuş bir ülkeden, yorgun düşmüş bir milletten, inanmış bir Türkiye yaratan, Türk’ün Atası, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

MHP’li Arkaz: Türk'ün Atası milletin kalbinde zırhlıdır
10.11.2019 12:31

MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Türk’ün ebedi yası 10 Kasım’da Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını unutmayan Arkaz, şunları söyledi:

“Çanakkale’de her türlü imkânsızlığa rağmen 11 devlete karşı çarpıştı, 11’ini de geri gönderdi. İtilaf devletlerinin İstanbul’a girmesinde ‘geldikleri gibi geri giderler’ dedi. Samsun yolculuğunda ‘paşam sizi Karadeniz’in azgın sularına batıracaklar’ dediklerinde ‘durup bunları seyredene kadar batmayı tercih ederim’ dedi. Sivas ve Erzurum kongresinde ‘Vatan bir bütündür parçalanamaz, Ya İstiklal ya ölüm’ dedi. Sakarya’da attan düşerek kaburgasını kırdığı halde Yunanlılara dönüp ‘siz benim kaburgamı kırdınız, ben sizin bel kemiğinizi kıracağım’ deyip düşmanın yakasından tuttu. Dumlupınar’da düşmanın sırt üstü yere vurdu. Kocatepe’de destanlar yazdı. 9 Eylül’de düşmanı denize döktü. Sadece bunlarla değil; İstikbal göklerdedir diyen, köylü milletin efendisidir diyen, beni Türk hekimlerine emanet edin diyen,  ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim diyen, her şey olabilirsiniz ama sanatçı olamazsınız diyen, Türk kadınına verdiği değerle Avrupa’dan önce seçme seçilme hakkını veren, bilime, eğitime, öğrenene, öğretene verilen değerle ne kadar çağdaş olduğunu ispatlayan, adına, kendine az rastlanacak bir liderdir. Türklerin Atası Atatürk, Türk milletinin kalbinde taht kurmuş, aynı zamanda hainlere karşı dokunulmazdır ve zırhlıdır. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça bu zırhı hiçbir hain delemeyecektir. Büyük lider, büyük komutan, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhu şad olsun. Kendisine ve silah arkadaşlarına rahmet diliyorum. Türklerin atası Atatürk rahat uyu... 

Yorumlar