MHP’li Arzu Erdem’den İmamoğlu’na: ‘Sana haşhaşi benzetmesi yakışır’

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.

Siyaset
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
MHP’li Arzu Erdem’den İmamoğlu’na: ‘Sana haşhaşi benzetmesi yakışır’

Erdem, ‘’İmamoğlu ama şunu unutma ki partisine ve liderine kale içinden sefere çıkan insana Fatih benzetmesi değil, tarihten referansla haşhaşi benzetmesi yakışır.’’ dedi.

MHP’li Arzu Erdem şunları söyledi;

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Peygamber efendimizin kutlu müjdesine nail olmuş İstanbul’u fetheden büyük komutan Fatih Sultan Mehmed Han’ın kabrine giderken yaptığı saygısızlığı ‘bir anlık gaflet, dikkatsizlik’ diye değerlendirenler oldu.

Fakat Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Savaşı’mızın başkumandanı Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının seneyi devriyesinde herkesin rahmet, saygı ve minnetle andığı 10 Kasımda kallavi bir müziğin eşliğinde dans etmesi gerçek niyetini su yüzüne çıkardı.

Bununla da yetinmeyip hepimizi hüzne boğan 6 vatan evladımızın şehit olduğu, 81 vatan evladımızın yaralandığı, hain terör örgütü pkk’nın bombalı İstiklal Caddesi saldırısının akabinde gittiği cinayet mahalinden etrafa gülücükler saçarak çektirdiği selfileri görünce İBB başkanı İmamoğlu için kimin safında, kimlerin tarafındasın?!! diye sormamız elzem oldu.

Şimdi seçimlerde açıkladığı vaatlerin hiçbirini yerine getirmemiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na soruyorum.

Türk tarihinin iki büyük kumandanına yaptığın saygısızlık ile kimlere ne mesaj veriyorsun?!

Birisi fetheden, diğeri denize döken iki büyük komutana yaptığın bu iğrenç davranışla Türk milletinin nefsini zorlayarak, tahrik ederek kimlerden aferin alıyorsun?

pkk terör örgütü ile iltisakları kesinleşmiş HDP’li Batman ve Diyarbakır belediye başkanlarına koşarak giden Ekrem İmamoğlu, İstiklal Caddesindeki hain saldırıda hayatını kaybeden Arzu Özsoy ve kızı minik Yağmur’un Bakırköy’de ikamet eden ailesine bir baş sağlığı ziyaretini çok mu görüyorsun?!

Eğer oraya baş sağlığına gidersen ‘zafer’ edasıyla çektirdiğin selfilerle gönderdiği mesajların boşa mı gidecektir?!!

Su baskınlarında tatilde, kar felaketlerinde büyükelçi ile yemektesin.

Türkiye düşmanlarının her daim yanında hemen yanı başında, İstanbullu hemşerilerimizin ve milletimizin karşısındasın İmamoğlu.

Bu emperyalizme dost, Türk milletine hasmane duruşunla 6’lı masayı kuran talimatlar veren büyükelçilerin ‘altılı masanın en çalışkan ve sadık elamanı benim’ imajı vererek gözüne mi girmeye çalışıyorsun? Bu şekilde altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı mı olmayı istiyorsun?

Ekrem İmamoğlu, tüm plan, program ve arka zihniyetini beraber olduğu bileşkeye kumpas ve kurgu ile sunmaktadır...

Servis edici ayağı Akşener’dir...

İmamoğlu isimli bölgeye gidip ‘İmamoğlu’ndayız’ demek kime mesajdır?!!!

Peki bu masa altından atılan tekmenin son örneği değil midir?

İmamoğlu ama şunu unutma ki partisine ve liderine kale içinden sefere çıkan insana Fatih benzetmesi değil, tarihten referansla haşhaşi benzetmesi yakışır.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun ortada bir çok gafı ve sıkıntılı eylem karnesi var ve karneyi silip notları değiştiren çocuk gibi davranarak milletimizi kandırıyor. İmamoğlu ilkeli ve faydalı muhalefetin katliamcısıdır. Bizce mahsuru yok deyip geçebiliriz. Ama sahici siyasetin temsilcileri olarak siyasetin bir ayağının kırık olması öncelikle siyaset kurumunun topal olmasına vesile olur. Demokrasi maskesini kimseye bırakmayan bu zihniyet muhalefeti proje ve öneri ile değil algı ile yöneterek öncelikle Türk siyasetini yaralıyor.

Yorumlar