MHP'li Belediyeler Hangileri?

Adana ilçeleri: Feke, Karaisalı, Karataş, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Yumurtalık 

Adıyaman ilçeleri: Besni (Çakırhüyük), Kahta (Bölükyayla), Sincik (İnlice)

Afyon Merkez: Değirmenayvalı, Beyyazı, Çayırbağ, Fethibey, Işıklar, Nuribey, Sülün

Afyon ilçeleri: Başmakçı, Çay(Karaören), İhsaniye (Döğer, Kayıhan) İscehisar (Seydiler) Kızılören, Sinanpaşa (Ahmetpaşa, Kırka, Kılıçarslan, Serban)

Aksaray Merkez: Bağlıkaya, Helvadere, Yenikent
Aksaray 
ilçeleri: Ağaçören, Eskil (Eşmekaya)

Amasya: Göynücek, Hamamözü
Ankara: Etimesgut, Gölbaşı, Polatlı
Antalya: Alanya, Kokuteli
Aydın: Karacasu, Karpuzlu

Bartın Merkez: Hasankadı
Bartın ilçe: Ulus (Kumluca)
 
Bayburt ilçeleri: Aydıntepe,Demirözü (Gökçedere)
Bilecik merkez : Vezirhan
Bilecik ilçeleri: Söğüt, Yenipazar, Yedisu
Bolu ilçeleri: Göynük, Mudurnu
Burdur ilçeleri: Bucak, Çavdır, Gölhisar (Yusufça), Çeltikçi, Tefenni
Bursa ilçe: Yenişehir
Çankırı ilçeleri: Bayramören, Korgun, Yapraklı
Çorum ilçeleri: Boğazkale, İskilip, Osmancık
Denizli ilçeleri: Buldan, Çal
Düzce ilçeleri: Akçakoca, Cumayeri, Gümüşova, Yığılca
Elezığ ilçeleri: Ağın, Sivrice
Erzinca ilçeleri: Kemah, Kemaliye, Oltukbeli, Tercan (Mercan), İspir, Uzundure

Eskişehir ilçeleri: Çifteler
Gaziantep ilçeleri: Oğuzeli
Giresun ilçeleri: Alucra, Çamoluk, Merkez (Duroğlu), Yağlıdere (Üçtepe)
Gümüşhane ve ilçeleri: Kelkit (Deredolu, Söğütlü, Öbektaş), Köse, Kürtün (Özkürtün), Merkez (Arzularkabaköy), Şiran (Yeşilbük), Torul
Hatay ve ilçeleri: Belen, Kumlu
Iğdır ve ilçeleri: Karakoyunlu, Merkez (Melekli)

Isparta ve ilçeleri: Eğirdir (Sarıidris), Keçiborlu (Senir), Senirkent (Büyükkabaca), Şarkikaraağaç (Çiçekpınar), Yalvaç (Hüyüklü) 

İstanbul ilçeleri: Silivri
İzmir ilçeleri: Aliağa
Kahramanmaraş ilçeleri: Çağlayancerit, Eskipazar, Yenice (Yortan)
Karaman ve ilçeleri: Ayrancı, Ermenek (Güneyyurt), Kazımkarabekir
Kars ve ilçeleri: Kağızman, Sarıkamış
Kastamonu ve ilçeleri: Ağlı, Çatalzeytin, İhsangazi, Seydiler, Taşköprü, Tosya    
Kayseri ve ilçeleri: Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız
Kırıkkale ve ilçeleri: Karakeçili, Merkez (Hacılar),Sulakyurt, Yahşihan
Kırıklareli:  Vize (Çakıllı)

Kırşehir ve ilçeleri: Çiçekdağı (Köseli), Merkez (Özbağ)
Konya ve ilçeleri: Akören, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Halkapınar
Kütahya ve ilçeleri: Merkez (Seyitömer), Aslanapa, Domaniç, Gediz (Eskigediz, Gökler, Yenikent) Simav, Tavşanlı (Balıköy, Tunçbilek)
Malatya: Kuluncak
Manisa ve ilçeleri: Salihli, Sarıgöl, Selendi
Mersin ve ilçeleri: Anamur, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke, Toroslar
Muğla: Ortaca
Nevşehir ve ilçeleri: Merkez (Göreme, Kavak, Kaymaklı), Acıgöl
Niğde ve ilçeleri: Merkez (Yeşilgölcük, Aktaş, Bağlama, Gümüşler, Hacıabdullah, Konaklı), Altunhisar (Keçikalesi), Bor (Çukurkuyu), Çiftlik (Divarlı)
Ordu ve ilçeleri: Çamaş, İkizce
Osmaniye ve ilçeleri: Düziçi (Atalan), Toprakkale (Türkmen), Kadir
Rize ve ilçeleri: Çayeli, İkizdere
Sakarya ve ilçeleri: Hendek, Taraklı
Samsun ve ilçeleri: Alaçam, Asarcık
Sivas ve ilçeleri: Doğanşar, Gemerek (Sızır), Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, Koyulhisar, Merkez (Yıldız), Ulaş, Yıldızeli (Güneykaya), Zara
Şanlıurfaç: Harran
Tokat ve ilçeleri: Almus (Çevreli), Başçiftlik (Hatipli), Erbaa (Gökal, Tanoba), Merkez (Çat, Güryıldız), Niksar (Serenli), Reşadiye (Bereketli), Yeşilyurt
Trabzon ve ilçeleri: Çarşıbaşı, Şalpazarı
Yalova ve ilçeleri: Armutlu, Çınarcık (Esenköy, Teşvikiye)
Yozgat ve ilçeleri: Akdağmadeni (Oluközü), Boğazlıyan (Yenipazar), Sarıkaya, Sorgun (Araplı, Çiğdemli), Şefaatli

Mhp-53

MHP'li Belediye Başkanlarının İsimleri    

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçim Sonuçlarına göre MHPL'li Belediye Başkanlarının isimleri şu şekilde:

Adana: Ahmet Sel, Saadettin Aslan, Necip Topuz, Mustafa Çay, Mustafa Şahin Gökçe, Bilal Uludağ, Türkeş Filik.
Adıyaman: Miktat Çetin, Gaffari Akkuş, Abubekir Ümürhan

Afyon: Erol Barutçu, Asım Altıntaş, Ali Çalışır, Mustafa Özdemir, Erol Özağıl, Abdullah Çakmak, Şükrü Bacak, Melihat Berber, Muhterem Algül, Mehmet Demirel, Ömer Şahin,Hasan Hüseyin Tokdemir, Ali Erol, Eyüp Yakan, Bekir Uykan, Halil Çelebi, Vedat Köse

Aksaray:Yaşar Bekleviç, İsmail Hakkı Güneş, Dursun Eser, Arif Bellikli, İbrahim Dinç
Amasya: Bayram Çelik, Kadir Fatih Erdoğan, Fatih Bayrakdar
Ankara: Enver Demirel, Ramazan Şimşek
Antalya: Adem Murat Yücel, Ömer Niyazi İşlek

Aydın: Mehmet Erikmen, Hilmi Dönmez
Bartın: Şeref Emiroğlu, İsmail Can
Bayburt: Hükmü Pekmezci, Haşim Şentürk, Yavuz Bakir
Bilecik: Hüseyin Ocak, İsmet Sever, İlhan Özden
Bingöl: Ömer İsen
Bolu: Ahmet Çankaya, Necdet Türker
Burdur: İlkay Güngör, Süleyman Kayacan, Ayhan Yurdasiper, Hüseyin Özarslan, Adnan Bilkay, Ümit Alagöz

Bursa: Davut Aydın
Çankırı: İsmail Hakkı Esen, Halil Muratoğlu, Hasan Hüseyin Kozan, Ömer Güngör
 Çorum: Mesut Ocaklı, Ali Sülük, Ahmet Gelgör
Denizli: Mustafa Şevik, Fethi Akcan
Düzce: Mehmet Okan Yanmaz, Mustafa Koloğlu, Muharrem Tozan, Rasim Çam
Elazığ: Ali Uslu, Turgay Gündoğan

Erzincan: Bekir Aksun, Osman Kemal Aslan, Mehmet Karaman, Yusuf Tektaş, Bayram Bilici
Erzurum: Ahmet Coşkun, Hilmi Aktoprak
Eskişehir: Kadir Bıyık
Gaziantep: Mehmet Sait Kılıç
Giresun: Suat Aybar, Fatih Düz, Halil Çetin, Yaşar İbaş, Hacı Gasim Akıllı
Gümüşhane: Özgül Alkan, Rıza Arslan, Yemen Demir, Turgay Kesler, Enver Şen, Yakup Turgut, Çetin Rıza Tanış, Mutlu Özel, Sezai Doğan, Evren Evrim Özdemir
Hatay: İbrahim Gül, Mehmet Deli

Iğdır: Bayramali Ballı, Eray Coşar
Isparta: Ramazan Pala, Tayfon Borazancu, Mustafa Durmuş, Memiş Kaynak, Halil Hilmi Tütüncü, Hasan Yıldız
İstanbul: Volkan Yılmaz
İzmir: Serkan Acar
Kahramanmaraş: Hanifi Sarıaltun
Karabük:Rafet Vergili, Hüseyin Dönmez, Zeki Çaylı, Ali Şık
Karaman: Savaş Kalaycı, Yüksel Büyükkarcı, Recep Boyacıoğlu
Kars: Nevzat Yıldız, Harun Hayali
Kastamonu: Rahmi Galip Vidinlioğlu, Şahin Çolak, Ahmet Demir, Hayati Sağlık, Mehmet Erdoğan, Abdullah Çatal, Volkan Kavaklıgil
Kayseri: Halit Demir, Menduh Uzunluoğlu, Bekir Ayyıldırım, Baki Bayrak
Kırıkkale:Veysel Aydemir, Mehmet Koyuncu, İsmail Bildik, Osman Türkyılmaz
Kırklareli: Mehmet Bayram
Kırşehir: Bekir Yılmaz, Rasim Arazay

Somali, Türkiye ile imzaladığı savunma işbirliği anlaşmasını onayladı Somali, Türkiye ile imzaladığı savunma işbirliği anlaşmasını onayladı

Konya: İsmail Arslan, Süleyman Pekmez, Nurişen Koçak, Hüseyin Oprukçu, Mehmet Bakkal
Kütahya: Alim Işık, Halil Öztürk, Gökhan Gürel, Sahvet Ertürk, Mustafa Arslan, Yüksel Arık, Mehmet Karaca, Ahmet Artun, Mustafa Düzgün
Malatya: Erhan Cengiz
Manisa: Cengiz Ergün, Hüseyin Tosun, Necati Selçuk, Nurullah Savaş, Zeki Kayda

Mersin: Hidayet Kılınç, Mustafa Çetinkaya, İsmail Tepebağlı, Mükerrem Tollu, Alpaslan Ünüvar, Volkan Şeker, Sadık Altunok, Atsız Afşın Yılmaz
Muğla: Alim Uzundemir
Nevşehir: Feridun Bağcı, Harun Çekiç, Ercan Selvi
Niğde: Vedat Kirazcı, Lütfi Öztürk, Ahmet Halisdemir, Mustafa Balcan, Erdoğan Şevenk, Murat Karakuzu, Recep Çaymaz, Recep Doğmuş, Maksut Özçelik, Ramazan Tuncay
Ordu: Mahmut Ayparçası, Osman Kaygı
Osmaniye: Kadir Kara, Süleyman Yıldırım, Ömer Tarhan, Veli Fidan
Rize: İsmail Hakkı Çiftçi, Hakan Karagöz
Sakarya: Turgut Babaoğlu, İbrahim Pilavcı
Samsun: İlyas Acar, Şerif Kılağuz
Sivas: Halil Balık, Ali Tamer, Halil Önge, Nami Çiftçi, Harun İsa Gültay, Osman Epsileli, Mustafa Öztürk, Turan İlbey, Hasan Erçoban, Fatih Çelik
Şanlıurfa: Mahmut Özyavuz
Tokat: Bekir Özer, Sadiertan Soysal, Murat Cengiz, Ertuğrul Karagöl, Osman Akbulut, Vural Özdemir, Ramazan Altun, Mustafa Özer, Nurettin Keleş, Necaattin Şahin, Muhsin Yılmaz
Trabzon: Mümin Nuhoğlu, Refik Kurukız
Yalova: Mustafa Tokat, Mehmet Temel, Mustafa Nurten
Yozgat: Nezih Yalçın, Hasan Aydınsoy, Menderes Baran, Ömer Açıkel, Mustada Erkut Ekinci, Adem Ertuğrul, Ahmet Sungur, Müjdat Karaca


 

Editör: Sema Ünal