Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

MHP Grup Başkanvekili Bülbül, Meclis’te yaptığı konuşmada Kulp Kaymakamı ve ilçede görev yapan bir cami imamı arasında yaşandığı iddia edilen olaya ilişkin, "Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanarak camilerimize gönderilen hutbede yer alan şehitlerimizle alakalı kısmı okumayan imam, neden rahatsızlık duyarak bu kısmı okumamıştır?" diye sordu.

“KAYMAKAMIMIZIN DURUŞU MİLLETİMİZİN TAKDİR VE DESTEĞİNİ TOPLADI”

Murat Kurum'dan dijital devrim: 'Diji İstanbul' projesiyle yeni dönem Murat Kurum'dan dijital devrim: 'Diji İstanbul' projesiyle yeni dönem

"Şehitlerimizin aziz ruhlarının incitilmesine müsaade etmeyen kaymakamımızın milli duruşu, aziz milletimizin ve bizlerin takdir ve desteğini toplamıştır." ifadesini kullanan Bülbül, "Bizim için mesele, imam ve kaymakam arasında geçen basit bir tartışmadan ibaret değildir. Mesele, hangi sıfata ve makama sahip olursa olsun, şehitlerimize rahmet okumaktan imtina ederek hainlerin isteklerine boyun eğenlere karşı şehitlerimizi her zaman, her yerde rahmetle, minnetle anmayı bir erdem olarak görenlerle aynı safta yer almaktır." şeklindeki görüşlerini dile getirdi.

Türkiye'nin uzay alanında söz sahibi olabilmesi için yürütülen çalışmaları anlatan Bülbül, ilk Türk astronot Alper Gezeravcı'nın kısa bir süre önce uzaya gönderildiğini anımsattı. Bülbül, "Uzay teknoloji çalışmaları kapsamında büyük öneme haiz olan bu gelişme aziz milletimizi gururlandırmıştır." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı