Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Meclis'te terörle ilgili görüşülen bildiriye aralarında AK Parti ve MHP’nin de bulunduğu partilerin dışında CHP ve DEM Parti ortak metne imza atmaması nedeniyle, dört partinin ortak bildirisini söz alarak yerinden okudu. MHP’li Bülbül “Ortaklaşa bir bildiri oluşacaksa buna katkı sağlayacağımızı ifade etmiştik” ifadelerini kullandı.

MHP’li Bülbül: “Ortaklaşa bir bildiri oluşacaksa buna katkı sağlayacağımızı ifade etmiştik. Böyle zor ve üzüntülü günlerde milletimizin büyük bir üzüntü içerisine düştüğü günlerde birleşebilmek son derece önemlidir. Bu birlikteliği dört siyasi parti grubunun sağlayabilmesi söz konusu olabildi, bu noktada bizde ortak bildiri haline gelemediği için Meclis Başkanlığı olarak Divandan okunamaması nedeni ile yerimizden söz almak suretiyle okumak durumunda kaldık.” Dedi.

Meclis'te terörle ilgili görüşülen bildiriye AK Parti, MHP, İP ve Saadet Partisi imza verirken CHP ve DEM Parti ortak metne imza atmadı.

Bölücü terör örgütü PKK tarafından iki gündür gerçekleştirilen hain terör saldırıları neticesinde 12 vatan evladımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Milletimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırılarda şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz. Bizler Türkiye Büyük Millet Meclisinde aşağıda imzası bulunan siyasi parti grupları olarak birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet, hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz.


MHP'li Bülbül: "Bölücü terör örgütü PKK tarafından iki gündür gerçekleştirilen hain terör saldırıları neticesinde 12 vatan evladımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Milletimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırılarda şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz. Bizler Türkiye Büyük Millet Meclisinde aşağıda imzası bulunan siyasi parti grupları olarak birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet, hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz."

GCEKRrTWsAE10zY

Editör: Bilge Güler