MHP'li Büyükataman: Ayasofya, İstanbul’un önemli bir Türk-İslam eseridir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, resmî Twitter hesabı üzerinden Ayasofya ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
MHP'li Büyükataman: Ayasofya, İstanbul’un önemli bir Türk-İslam eseridir
30.06.2020 19:41

Ayasofya'nın, Fatih Sultan Mehmet Han’ın 1453’te vurduğu mühürle Türkleştiğini ve ebedîyen Türk yurdu olacak olan İstanbul’un önemli bir Türk-İslam eseri olduğunu vurgulayan Büyükataman, Fener Rum Patriği Bartholomeos'un basit bir matematik hatasının ötesinde büyük bir mantık hatası yaptığını belirtti.

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, şu ifadeleri kullandı;

“Ayasofya kiliseye çevrilsin.” diyemediği için “Ayasofya 900 yıl Hristiyanlara, 500 yıl da Müslümanlara hizmet etti, müze statüsünü korumalıdır.” diyen Bartholomeos, basit bir matematik hatasının ötesinde büyük bir mantık hatası yapmaktadır.

Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet Han’ın 1453’te vurduğu mühürle Türkleşmiştir ve ebedîyen Türk yurdu olacak olan İstanbul’un önemli bir Türk-İslam eseridir.

Dünyadaki milyonlarca Hristiyan’ın müteessir olacağı iddiası ise üstü kapalı bir haddini aşmadır.

Bartholomeos’a tavsiyemiz başta Yunanistan olmak üzere dünyanın pek çok yerinde yok edilen İslam eserleri konusunda üzüntülerini paylaşması; İslam’a ve Müslümanlara Batı’nın planlı saldırıları konusunda Batı’ya uyarılarda bulunmasıdır.''

Yorumlar