Toplantıda önemli açıklamalar yapan MHP Genel Sekreteri, Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman şunları kaydetti:

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak uzun zamandır sahada vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini dinliyor, düşüncelerimizi anlatıyoruz.

Cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olacak olan 2023 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için sözleşiyor, birlikteliğimizi perçinliyoruz.

MHP ÜZERİNE YAPILAN ALGI OPERASYONLARINI YERLE BİR ETTİK 

Bu kapsamda sayın genel başkanımızın talimatları doğrultusunda “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” ile vatandaşlarımızla kucaklaştık, ülkemize karşı kurulan kirli senaryoları anlattık.

Hemen ardından “Köyüm Benim” toplantıları ve “Komşum Nasılsın” ziyaretlerimiz ile ülke çapında vatandaşlarımızın hem sorunlarını dinledik, hem de iç politikadan, terörle mücadeleye, ekonomiden, uluslararası ilişkilere birçok konuda aziz milletimizle fikirlerimizi paylaştık.

Sayın Genel Başkanımızın teşrifleri ile gerçekleştirdiğimiz “2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net” temalı açık hava toplantılarımızla MHP üzerine yapılan algı operasyonlarını, düzmece anketleri yerle bir ettik. Zillet İttifakı’nın uykularını kaçırdık.

Bizler Cumhur İttifakı olarak milletimizle buluşurken Zillet İttifakı ortakları ise kendi içlerindeki adaylık kavgasının hırsı ile soluğu ABD ve İngiltere sokaklarında almıştır.

KILIÇDAROĞLU, TÜRKİYE’YE ALÇAKÇA İFTİRALAR ATTI

İcazet turuna çıktığı ABD’de 8 saat ortadan kaybolan Kılıçdaroğlu “hamburger yemeye gittim” diyerek adeta Türk milletinin aklıyla alay etmeye çalışmış, kimlerle görüştüğünü açıklayamamıştır.

Kılıçdaroğlu, ikinci icazet turunu ise İngiltere’ye yapmış Londra sokaklarında “Türkiye cari açığını uyuşturucu parası ile kapatıyor” diyerek ülkemize alçakça iftiralar atmıştır.

KILIÇDAROĞLU TARAFININ TÜRKİYE CUMHURİYETİ OLMADIĞINI İLAN ETTİ

Kılıçdaroğlu geçmişte “tefeci” dediği kirli para baronlarının kapısında ülkemizi karalayarak haysiyetini kaybetmiştir.

Londra’da PKK ve FETÖ terör örgütü yandaşı bir sözde gazeteci ile görüşen Kılıçdaroğlu tarafının Türkiye Cumhuriyeti olmadığını büyük bir acizlik içerisinde ilan etmiştir.

Kılıçdaroğlu’nun hemen ardından Zillet İttifakı ortaklarından İP hiç zaman kaybetmeden ABD’ye bir heyet göndermiş bu heyet Türkiye aleyhinde faaliyet gösteren birçok kuruluş ile görüşmeler yapmıştır.

ZİLLET İTTİFAKI YABANCI BAŞKENTLERDE İCAZET ALMAYI TERCİH ETTİ

Türkiye düşmanlarının kapısında kuyruk olan Zillet İttifakı’nın rezillikleri bununla da bitmemiş CHP HDP ve İP temsilcileri Brüksel’de kapalı kapılar ardında bir araya gelmişlerdir.

Zillet İttifakı Türk milletinin teveccühünü kazanmak yerine yabancı başkentlerde icazet almayı tercih etmiştir.

Zillet İttifakı Anadolu toprağından kopmuş, aziz milletimize sırt çevirmiştir.

CHP SEÇMENİNİN İRADESİNİ İTHAL DANIŞMANLARA TESLİM ETTİ

Kılıçdaroğlu “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısında içi boş bir teslimiyet ilanı gerçekleştirmiş, Atatürk’ün partisi CHP’yi ve vatansever CHP seçmeninin iradesini ithal danışmanlara teslim etmiştir.

Türkiye’ye gelmeye bile tenezzül etmeyen ithal danışmanlar toplantıya çevrim içi bağlantıyla katılmış ve “sömürge valisi” edasıyla konuşmuşlardır.

TÜRKİYE’Yİ AMERİKA’DAN ÇEVRİM İÇİ BAĞLANTILARLA MI YÖNETECEKSİNİZ?

Buradan Kılıçdaroğlu’na soruyoruz; Allah göstermesin, iktidara gelirseniz Türkiye’yi Amerika’dan çevrim içi bağlantılarla, ithal ve sicili kabarık danışmanlarınızla mı yöneteceksiniz?

CHP Genel Başkanına ve yöneticilerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini hatırlatmakta büyük fayda görüyoruz; “Hangi İstiklal vardır ki, yabancıların nasihatleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir.”

Milletimizden aldığı oyları arka kapıdan yabancı başkentlere, HDP’ye dolayısıyla eli kanlı terör örgütlerine ipotek eden CHP artık Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarının karargâhı haline gelmiştir.

CHP, TÜRK ORDUSUNA “KİMYASAL SİLAH” İFTİRASI ATAN ALÇAKLARLA BİRLİKTE YOL YÜRÜDÜ

CHP “Cumhuriyet 100 yıllık bir yıkım sürecidir” sözleriyle cumhuriyetimize küstahça saldıran hainlere karşı oy kaygısıyla sus pus olmuştur.

CHP, kahraman Türk ordusuna “kimyasal silah” kullandı diye iftira atan alçaklarla birlikte yol yürümüş, Türk askerine saldıran kalleşleri himaye etmiştir.

Zillet İttifakı’nın bir diğer ortağı İP ise teröristlere sahip çıkmakta adeta CHP ile yarışa girmiştir.

İP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TERÖR ÖRGÜTÜ MİLİTANLARINI AKLAMAYA ÇALIŞTI

İP Genel Başkan yardımcılarından bir tanesi İstiklal caddesini kana bulayan saldırgan hakkında “terörist denilmesi için elde delil yok” diyerek terör örgütü militanlarını aklamaya çalışmıştır.

Yine İP Genel Başkanının başdanışmanı geçtiğimiz günlerde, terörist Demirtaş ve Kavala’nın hukuksuz bir şekilde içerde tutulduğunu söyleyerek teröristlere sahip çıkmıştır.

Ayrıca 6+1 zillet masasının sunduğu Anayasa önerisi de FETÖ ve PKK’ya umut vermekten bir adım öteye gidememiştir.

Birbirlerine çelme takma, kulak çekme dışında bir faaliyet gösteremeyen Zillet İttifakı’nda adaylık kavgası artık saklanamaz hale gelmiştir.

İBB Başkanı’nın yargılandığı mahkemenin ardından, kesinleşmiş bir karar olmamasına rağmen Ekrem İmamoğlu’na sahte bir mağduriyet elbisesi giydirilmiştir.

SARAÇHANE KUMPASI ADAYLIK KAVGASINI GERİ DÖNÜLMEZ BİR SÜRECE SOKTU

Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener kararı sevinçle karşılamış kurulacak kumpas için aradıklarını bulmuşlardır.

Kararı 3. İcazet turuna çıktığı Almanya’da öğrenen Kılıçdaroğlu’na karşı kurulan Saraçhane Kumpası altılı masada adaylık kavgasını geri dönülmez bir sürece sokmuştur.

Henüz bir aday belirlemekte dahi bu kadar kavga eden, birbirine kumpas kuran, fırsatçılık yapanların ülkemize istikrarsızlıktan başka bir şey veremeyeceği açık ve nettir.

Zillet İttifakı demek kavga, kargaşa ve istikrarsızlık demektir.

Cumhur İttifakı ise; istikrar ve kararlılık demektir.

Cumhur İttifakı demek aydınlık yarınlar demektir.

Cumhur İttifakı demek Bağımsız ve Büyük Türkiye sevdası demektir.

Bu inanç ve kararlılıkla memleket sevdamız için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi olarak milletimize verdiğimiz sözleri tutmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Taşeron çalışanlara kadro, Asgari ücretten vergi alınmaması, 3600 ek gösterge düzenlemeleri gibi birçok konuda sonuca ulaşıldı. Milletimizin mağduriyetleri giderilmeye başlandı.

Önümüzde ki süreçte vatandaşlarımızın taleplerine cevap veren birçok konu umuyoruz ki çözüme kavuşacaktır.

Yeter ki milletimiz bizimle olsun, yeter ki milletimiz Cumhur İttifakı’na güvensin, Allah’ın izni ile aşamayacağımız sorun çözemeyeceğimiz sıkıntı yoktur.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte ülkemiz yönetimde istikrarın, temsilde adaletin sağlandığı bir sisteme kavuşmuştur.

Türkiye küresel düzeyde etkili bir aktör, bölgesel gelişmelerde söz sahibi bir noktaya gelmiştir.

Cumhur İttifakı olarak; Türkiye’yi her alanda ileriye taşımaya ve ülkemizin önüne çıkarılan engelleri aşmaya kararlıyız.

Ülkemizin son yıllarda kaydettiği teknolojik gelişmeler, askeri başarılar, savunma sanayi hamleleri, diplomatik başarılar Cumhur İttifakı’nın eseridir.

CUMHURUN SEÇİMİ MİLLETİN ZAFERİ OLACAK

Etrafımızdaki ateş çemberine rağmen ülkemiz kararlı duruşu ve doğru politikalarıyla bölgesindeki mazlumların umudu olmuş, çevresini kuşatan her türlü tehdide karşı dik durmayı başarabilmiştir.

Bundan sonra da aziz milletimizin desteği ile Türkiye’nin parlayan bir yıldız olması için önündeki engelleri bir bir kaldıracağız.

İnanıyorum ki, Bursa 2023’te hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden seçecek, hem de Milliyetçi Hareket Partisi’ni güçlü bir çoğunlukla meclise taşıyacaktır.

İnanıyorum ki, büyük Türk Milleti 2023 Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde “Devlete İstikrar Millete Huzur” diyecek tavrını Cumhur İttifakından yana gösterecek”

Cumhurun Seçimi Milletin Zaferi olacak ve 2023 yılında “Türk ve Türkiye Yüzyılı” milletimizin iradesi ile başlayacaktır.”