Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağını duyurmasının ardından açıklama yapan MHP’li İsmet Büyükataman, kayyum ve kapatmaya karşı olan HDP ile aynı çizgide yürüdüğünü belirterek Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde bulundu.

MHP’li Büyükataman, açıklamalarında şunları dile getirdi;

“HDP’NİN ADAY ÇIKARMAMASI MALUMUN İLANIDIR”

“Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağını açıklaması malumun ilanıdır. Zira HDP’nin talep ettiği her konuda aynı fikirde olan Kemal Kılıçdaroğlu varken ikinci bir aday çıkarmaları beklenemezdi.

“KILIÇDAROĞLU HDP İLE AYNI ÇİZGİDE”

HDP ile kapı arkasında koltuk pazarlığı yapan Kılıçdaroğlu zaten kayyum uygulamalarına ve parti kapatmaya karşı olduğunu söyleyerek HDP ile aynı çizgide olduğunu defalarca ispat etmiştir.

‘KILIÇDAROĞLU HDP’NİN ADAYI’

Sözde Altılı Masa’nın ve CHP’nin adayı olarak ilan edilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun özünde bebek katili Öcalan’a özgürlük isteyen HDP’nin adayı olduğu bugün bir kez daha ayyuka çıkmıştır.”

Editör: Ferhat Erdemir