MHP'li Büyükataman: Türk milleti dostu da düşmanı da not etmektedir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman, gündemdeki 'HDP’nin kapatılması' na ilişkin karşı söylemlerde bulunanların ifadeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Büyükataman, "Partilerindeki sözde özgürlükçü, özde teröre arka çıkan yaklaşımlarını; Türk milleti ibretle izlemekte, dostu da düşmanı da aklının bir köşesine not etmektedir" dedi.

Google Haberlere Abone ol
MHP'li Büyükataman: Türk milleti dostu da düşmanı da not etmektedir
03.03.2021 15:00

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman, açıklamasında şunları kaydetti:

"Milliyetçi Hareket Partisi; büyük Türk milletinin birliğini, kutlu Türk devletinin dirliğini sağlamak üzere teşkilatlanmış, kişisel hırsların devlet-millet çıkarlarında eritildiği kutlu bir ocak, köklü bir okuldur. Nasipsizlerin şaşkınlıklarının sebebi cehaletlerinde gizlidir.

Terörün siyasetteki militanlarıyla gizli gizli ortak “eylem” planları kuran İP’in ucundaki Hanımefendi, “Kürt siyasi hareketinin temsilcisi” olarak gördüğü HDP’ye vefa borcunu ödeme günü geldiğini görünce eli ayağına dolanmış, ne söyleyeceğini bilemez hâle gelmiştir.

Sayın Genel Başkanımızın HDP’nin kapatılmasına yönelik gösterdiği millî irade karşısında ne yapacağını “şaşıranların” partilerindeki sözde özgürlükçü, özde teröre arka çıkan yaklaşımlarını; Türk milleti ibretle izlemekte, dostu da düşmanı da aklının bir köşesine not etmektedir.

Milletten değil karanlık mahfillerden medet umanların, milletten yana tavır koymasını beklemek beyhude bir dilektir. Laf cambazlığı ile milleti oyalamaya kalkmak, Sayın Genel Başkanımıza dil uzatarak hadsizleşmek kendilerinin bulunduğu çukuru görünmez kılmayacaktır."

Yorumlar