MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, ABD kongresinde onaylanan 2024 savunma bütçesinde terör örgütü PKK/YPG'ye ayrılan fonu sert bir dille eleştirdi.

Büyükataman, ABD'nin PKK/YPG'ye sağladığı milyonlarca dolarlık fonun, Türkiye'nin milli güvenliğini ciddi şekilde tehdit ettiğini belirterek, ABD'nin terör örgütlerine bu şekilde destek vermesinin müttefiklik ilişkilerine zarar verdiğini ifade etti.

Türkiye'nin terörle mücadelesinden taviz vermeyeceğini vurgulayan Büyükataman, ABD'yi beslediği teröristleri ortada bırakarak sorumluluktan kaçmamakla uyararak, bu tutumun Türkiye için açık bir tehdit olduğunu söyledi.

MHP'li Büyükataman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

"ABD kongresinde onaylanan 2024 savunma bütçesinde insanlık düşmanı cani terör örgütü PKK/YPG’nin faydalanacağı 156 milyon dolarlık fon ayrıldığı açıklandı.

ABD, PKK/YPG’ye ayırdığı bu “terör fonu” ile terör örgütlerini eğitip donatmasının yanında finans kaynağını da sağladığını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Sınırlarımızdaki terör örgütlerinin finansörlüğünü yapan ABD, terör örgütlerini her yönden destekleyen bu tavrı ile müttefiklik ilişkilerini pervasızca çiğnemektedir.

MSB'den 'Tarihte Türk Ordusu' paylaşımı MSB'den 'Tarihte Türk Ordusu' paylaşımı

ABD’nin savunma bütçesinde kaynak ayırdığı terör örgütü PKK/YPG,  Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarında palazlanmaya çalışıp ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı tehdit oluşturmaktadır.

ABD’nin savunma bütçesinde terör örgütlerine ayırdığı 156 milyon dolarlık  “terör fonu” bölgedeki mazlumlara ölüm ve gözyaşı olarak dönmektedir.

ABD’nin bu pervasız tavrı Türkiye Cumhuriyeti’nin milli güvenliğine açık bir tehdittir.

Terör örgütünü açık açık destekleyen sözde müttefik ABD şunu bilmelidir ki; Türkiye ne terörle mücadelesinden taviz verir ne de Irak ve Suriye’deki mazlumları eli kanlı teröristlerin insafına bırakır!

“Bir gece ansızın geldiğimizde” terör örgütlerini pervasızca destekleyerek milli güvenliğimizi tehdit eden ABD’nin tek çaresi beslediği teröristleri mayın eşeği gibi ortada bırakarak sığınaklara saklanmak olacaktır!"

Editör: Ferhat Erdemir