Mililyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri  ve Bursa Milletvekil İsmet Büyükataman, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Ümit Özdağ'ı sert bir dille eleştirdi.

Özdağ'ı "sosyal medya soytarısı" ve "tescillenmiş siyasi provokatör" olarak nitelendiren Büyükataman, Genel Başkanları Devlet Bahçeli'nin Türk milletini birleştirici sözlerinin, Ümit Özdağ tarafından maksatlı olarak çarpıtıldığını söyledi.  

MHP Lideri Bahçeli'nin ifadelerini destekleyerek, partilerinin Türkiye'de yaşayan her insanı kucakladığını ve ayrıştırıcı olmadığını vurgulayan Büyükataman, Özdağ için "Siyasi hayatı boyunca sinsilikleri, kelime oyunları, toplumu galeyana getiren tescilli yalanları dışında bir marifeti bulunmayan bu şahıs Liderimizin sözleri üzerinden bölücü bir nifak saçma çabasına girişmektedir." ifadelerini kullandı. 

MHP’li Büyükataman açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sosyal medya soytarısı, tescillenmiş siyasi provokatör Ümit Özdağ Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Türk milletini birleştirici sözlerini maksatlı bir şekilde çarpıtmaya çalışmaktadır.

Siyasi hayatı boyunca sinsilikleri, kelime oyunları, toplumu galeyana getiren tescilli yalanları dışında bir marifeti bulunmayan bu şahıs Liderimizin sözleri üzerinden bölücü bir nifak saçma çabasına girişmektedir.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dün ifade ettiği gibi; “Partimiz, ülkemizde yaşayan her insanımızı “Türk milleti” tanımı içinde kucaklamakta, hepsine aynı gözle bakmaktadır. Kökeni, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan her insanımız bizim özbeöz kardeşimiz, milletimizin de asli unsurudur.”

Genel Başkanımızın sözleri gayet açıktır ve ayrıştırıcı değil aksine bütünleştiricidir ve sözlerinin hedefi çeşitli kılıklara girip Türk Milletini bölmek ve ayrıştırmak için çeşitli cephelerde, farklı maskelerle aziz milletimizi bölmeye çalışan hainlerdir.

Açıklamaları ile Türkiye’nin birliğine göz diken kalleşlere göz kırpan, fitne tezgahında sözde milliyetçi maskesiyle milletimizi ayrıştırmak için faaliyet gösteren Ümit Özdağ bu sözlerin neresinden rahatsız olmuştur?

Ümit Özdağ eğer bu sözleri üzerine alıyorsa kendisi de ihanet zincirinin bir halkasıdır ve Milli varlığımızı hedef alanlarla aynı cephedir.”

Editör: Haber Merkezi