Deva Partisi Babacan’ın içinde bölücü söylemleri bir bir açığa vurduğunu söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Babacan’ı dinleyince,PKK'nın siyasi uzantısı HDP’den bir farkının olmadığını,aynı “merkezden” yönlendirildiklerini düşünmeden edemiyor insan!” dedi.

İşte MHP’li Sadir Durmaz’ın o açıklamaları;

“Anadolu insanının ifadesiyle“davar çobanı tutulmayacak” “Selamsız Babacan” içinde büyüttüğü bölücü söylemlerini bir bir açığa vuruyor.Babacan’ı dinleyince,PKK'nın siyasi uzantısı HDP’den bir farkının olmadığını,aynı “merkezden” yönlendirildiklerini düşünmeden edemiyor insan!

Türk milletinin değerlerinden bihaber Babacan,etnik kimlikler üzerinden ayrışmayı körüklüyor,Türklüğün Anayasadan çıkarılmasını teklif ederek ihanet kusuyor, küresel güçleri bile zora sokan milli savunma sanayimize düşman gözüyle bakıp,FETÖ ağzıyla! değerlendirmeler yapıyor!

Konu MHP olunca haksız eleştiri, hadsiz açıklamalarda sınır tanımayan, MHP’de genel başkan adaylığından sonra Babacan’ın MYK üyeliğine fit olan büyük dava adamı! Ramiz Ongun ve İP partisinde LGBT'yi savunanlarla, terörist başının ev hapsine çıkarılmasını arzulayanlarla omuz omuza siyaset yapan kurultaylarımızın nöbetçi Genel Başkan adayları, sözde ülkü devleri! sizler Babacan’ın bu açıklamalarına katılıyor musunuz yoksa karşı mısınız?

Zira ne zaman genel başkanlarınız, partilileriniz, mesai arkadaşlarınız, sözde savunduğunuzu iddia ettiğiniz değerlerin tam aksine bir açıklama yapsa kafanızı kuma gömüyorsunuz da!”