MHP Reşadiye Belediye Başkan Adayı Ergül Ünal’ın aday tanıtım ve proje toplantısı mahşeri bir kalabalığa sahne oldu.  MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, mitinge dönüşen aday tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak, “Belediye hizmetleri noktasında kaynak konusunda sıkıntımız olmadı, olmayacak da! Bunun örneğini geçtiğimiz dönem MHP’li belediyelerde gördük.” dedi.

Kelkit’te, Reşadiye’de değişimin zamanının geldiğini söyleyen Yücel Bulut, ”Değişimin Partisi MHP, değişimin adayı Ergül Ünal’dır. Değişim zamanı gelmiştir. O sene bu senedir 31 Mart akşamı Reşadiye’de büyük bir değişim gerçekleşecektir. Reşadiye’nin yeni Belediye Başkanı Allah nasip ederse Ergül Ünal olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Reşadiye1

“KAPILARI SÖKECEĞİZ”

MHP’li belediyelerde herkese ayrım yapılmadan hizmet verildiğinin altını çizen Yücel Bulut, “1 Nisan’dan itibaren belediyenin kapılarını tek tek söküp belediyeyi her rengiyle her deseniyle bütün Reşadiyeliye açıp Reşadiye’ye gelen her bir kuruşun Reşadiye’nin her bir evladına ait olduğuna inanıp ve hizmette adalet göstererek değişimin kapılarını sonuna kadar aralayacağız. Bunu hep birlikte yapacağız ve birliğin gücüyle yapacağız.” şeklinde konuştu. 

HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ

“Biz kavgaya gelmiyoruz! Biz kucaklaşmaya geliyoruz! Rekabete varız ama asla husumetin bir parçası olmayız. Hepimiz iyi günde kötü günde gözyaşında ya da zaferde yüz yüze bakacak bir hukuka sahip olmak zorundayız. Bu işin en iyisini biz yaparız diyerek yola çıktık. İşte Reşadiye’de de Ergül Ünal hocamız hem ilkelerimize hem duruşumuza hem Reşadiye’nin örfüne ve ahlakına hem de kişiliğine uygun bir çalışmayla şükürler olsun kimseyi kırmadan dökmeden bir kampanyayı bugüne kadar getirdi. Elbette ki husumete karşı bizde rekabetin içerisinde olacağız.”

Reşadiye2

KAYNAK SIKINTISI ÇEKMEDİK

MHP’li belediyelerin şimdiye kadar kaynak sıkıntısı çekmeğini ifade eden Yücel Bulut, “Reşadiye MHP’de olursa kaynak sıkıntısı çekecek, Reşadiye’ye kaynak gelmeyebilir, diyorlar. Yahu siz şaşkın mısınız gafil misiniz?” Reşadiyeliyi saf mı zannediyorsunuz. 5 yıldır Tokat’a en çok kaynağın geldiği belediye MHP’li Erbaa belediyesidir. Bir de Reşadiye MHP’de olursa kaynak gelmezmiş. Yanı başınızda Erbaa var. Reşadiye yanı başında olanı biteni görüyor ve izliyor. Dolayısıyla elhamdülillah helalinden bir belediye nasıl yönetilir, liyakatli insanlarla belediyecilik nasıl yapılır örneklerini ortaya koyduk. Bu örnekler sonucunda ne oldu Erbaa’nın nüfusu 100 bin 323’e ulaşıp Tokat’ın en büyük ilçesi oldu. Buradaki genç kardeşlerimiz biliyor Erbaa’daki sosyal etkinlikler buradan çıkıyorlar, geliyorlar Erbaa’daki konserlere katılıyorlar. Yeni baştan sosyal hayatı inşa ettik. Gençler ne arıyorsa ellerinin altında olsun diye gayret ettik. Orada başarılı bir belediye başkanımız var. Aynı başarılı Belediyeciliği Reşadiye’de Ergül Ünal’la yaşatacağız.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Reşadiye Hükümet Meydanındaki aday toplantısı miting havasında geçti Binlerce Reşadiyeli etkinliğe katılarak coşkulu bir şekilde karşılık verdi.

Kaynak: Haber Merkezi