Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Pınarbaşı seçimlerinin yeniden yapılması ile ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Yüksek Seçim Kurulunda 11 Üyenin tamamı oy birliği ile seçimlerde usulsüzlük olduğu kanaatine varmış ve maddi, somut deliller ve belgeler ile karar verdiğini belirten Ersoy, “Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur ittifakı olarak 2 Haziran seçimlerinin huzurlu bir şekilde gerçekleşmesi, memleketimizin, milletimizin dirliği ve birliği içerisinde sürecin sonuçlanması hususunda gayret gösterme noktasında kararlıyız.”  İfadelerini kullandı.

MHP’li Baki Ersoy’un işte o açıklaması:

Kayseri’mizin güzide ilçelerinden Pınarbaşı’mızda 31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinin,  2 Haziran 2024 tarihinde yenilenmesine karar verilmiştir. Demokrasinin sağlıklı işlemesi için yaptığımız itirazların sonuç vermesi, hukukun üstünlüğü ve milli iradenin sağlıklı tecelli etmesi için şüphesiz çok değerlidir. Kaldı ki yaptığımız itirazlarımızda 

İlçe Seçim Kurulundaki 7 üyenin 6’sı (CHP temsilcisi hariç) 

İl Seçim Kurulunda 3 Üyenin  3’ü

Yüksek Seçim Kurulunda 11 Üyenin tamamı oy birliği ile seçimlerde usulsüzlük olduğu kanaatine varmış ve maddi, somut deliller ve belgeler ile karar vermişlerdir. Kazandığımız bir seçimin masada bir takım hukuksuzluklar, haksızlıklar ve hırsızlıklar ile kaybettirilmeye çalışılmasına haklı  olarak tepki göstermemizin ne kadar yerinde olduğunu çıkan kararlar ile anlıyor ve kamuoyunun taktirine sunuyorum. Bazı CHP’lilerin “Siyasi baskılar ile seçimi iptal ettirdiler” açıklamasını da bu kadar net hukuk kararlarına saygısızlık ve akıl tutulması olarak değerlendiriyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur ittifakı olarak 2 Haziran seçimlerinin huzurlu bir şekilde gerçekleşmesi, memleketimizin, milletimizin dirliği ve birliği içerisinde sürecin sonuçlanması hususunda gayret gösterme noktasında kararlıyız. 

Kaynak: Haber Merkezi