MHP’li Feti Yıldız: Kanunları bile bugün böyle, yarın şöyle anlayan zihniyet ülke yönetimine talip

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Twitter’dan açıklamalarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
MHP’li Feti Yıldız: Kanunları bile bugün böyle, yarın şöyle anlayan zihniyet ülke yönetimine talip
08.11.2021 22:35

CHP’nin savcılar, hakimler, subay ve astsubaylar hariç olmak üzere Cumhurbaşkanı adayı gösterilen devlet memurlarının, kamu görevlilerinin, belediye başkanlarının eski görevlerine dönebileceğini iddia ettiğini anımsatan Yıldız, ‘’Belediye başkanı yerine belediye meclisi içerisinden 10 gün içinde başkan seçimi yapılacağı için geri dönüşün fiilen de mümkün olmadığını uzun uzun izah ettik.’’ ifadelerini kullandı.

‘’CHP şimdi; ‘’İstanbul ve Ankara belediye başkanlarını aday gösteremeyiz, çünkü belediye meclislerinde Cumhur İttifakı çoğunlukta, başkanlığı elimizle teslim ederiz.’’ savunmasına döndü.’’ diyen Yıldız, ‘’Kanunları bile bugün böyle, yarın şöyle anlayan zihniyet, ülke yönetimine talip.’’ dedi.

MHP’li Feti Yıldız, şunları söyledi;

‘’CHP, aylar önce hakimler, savcılar ile subay ve astsubaylar hariç olmak üzere, Cumhurbaşkanı adayı gösterilen devlet memurlarının, tüm kamu görevlilerinin, belediye başkanlarının, eski görevlerine dönebileceğini iddia etti.

Belediye başkanı yerine belediye meclisi içerisinden 10 gün içinde başkan seçimi yapılacağı için geri dönüşün fiilen de mümkün olmadığını uzun uzun izah ettik.

CHP şimdi; ‘’İstanbul ve Ankara belediye başkanlarını aday gösteremeyiz, çünkü belediye meclislerinde Cumhur İttifakı çoğunlukta, başkanlığı elimizle teslim ederiz.’’ savunmasına döndü. Kanunları bile bugün böyle, yarın şöyle anlayan zihniyet, ülke yönetimine talip.’’

Yorumlar