MHP’li Feti Yıldız: Terörist barındıran meslek örgütleri kapatılacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, terör yuvası haline getirilen meslek örgütlerinin kapatılması gerektiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol
MHP’li Feti Yıldız: Terörist barındıran meslek örgütleri kapatılacak
15.10.2020 19:18

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan MHP’li Feti Yıldız şunları kaydetti:

“Meslek örgütleri kuruluş usulü, amaç ve işlevleri, hukuki statüleri yeniden düzenlenecek Demokrasi ve Devlet düşmanlarının karargâhı olmaktan çıkarılacaktır.

Zorunlu üyelik ve meslek örgütlenmelerinde tekel olunması keyfi uygulamalara ve hizmet kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır. Bu yapıların kamu kurumu niteliği, idare içindeki konumları yeniden tarif edilmek zorundadır.

Bazı meslek odalarının içinde yuvalanmış örgütlü yapılar meslek mensuplarının sorunlarını çözmek, mesleki faaliyetleri kolaylaştırmak, mesleğin gelişimini sağlamak yerine yasa dışı örgütlerin yan kuruluşu gibi faaliyetler göstermekteler.

Meslek odasını ele geçirmiş ideolojik küçük bir grup meslekte temayüz etmiş insanları yıldırarak, tehdit ederek yönetim organlarına örgütün militanlarını getirmektedir. Bir hukuk devletinde bu anormal durum sürgit devam edemez.

Sayın Genel Başkanımızın çizmiş olduğu çerçevede meslek kuruluşlarında güven temin edilecek, kronikleşmiş bu sorunlar kısa sürede çözülecektir.”

Yorumlar