MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı açıklamada, 12 Mart tarihine dikkat çekerek, Doğan Avcıoğlu'nun çıkardığı ve Genel Yayın Yönetmenliğini Hasan Cemal’in yaptığı Devrim Gazetesi etrafında toplanan solcuların, demokrasiyi oyalama düşüncesiyle darbe girişiminde bulunduğunu hatırlattı.

Yıldız, darbe hazırlığının Mahir Kaynak'ın ihbarıyla 9 Mart'ta ortaya çıktığını ve 32. Hükümete muhtıra verildiğini belirtti.

Ayrıca, darbe yanlısı subayların tasfiye edildiğini vurguladı. Yıldız, o dönemde cuntaların ve darbecilerin peşinde koşanların bugün de terör örgütlerinin peşinde olduğunu ifade ederek, "O gün, bugün o mahallede değişen bir şey yok." dedi.

MHP’li Yıldız, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Bugün 12 Mart,

Doğan Avcıoğlu'nun çıkardığı, Genel Yayın Yönetmenliğini Hasan Cemal’in yaptığı Devrim Gazetesi etrafında toplanan solcular, maceracı bir takım genç subayla anlaşarak, demokrasinin bir oyalamaca olduğu düşüncesiyle darbe yapmak istemişlerdi.

Darbe hazırlığı 9 Mart’ta Mahir Kaynak’ın ihbarıyla ortaya çıkmış, 3 gün sonra da 32. Hükümete muhtıra verilmiş, darbe yanlısı subaylar tasfiye edilmişti.

O Yıllarda, cuntaların, darbecilerin peşinde koşan sözüm ona demokratik devrimciler, bugün de terör örgütlerinin peşinde koşmaktadır.

O gün, bugün o mahallede değişen bir şey yok."

Editör: Haber Merkezi