MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Anayasa Komisyonu Üyesi, sosyal medya hesabı X üzerinden siyasetin finansmanının imar planı değişikliği ile sağlanması durumunda, büyük bir suç işlendiğini belirtti.

Yıldız, tarla vasıflı ucuz arazilerin yandaşlara satın alındırıldığını, bu arazilere altyapı planlamaları ile kat sayısının artırılarak imar planları yapıldığını ve ardından yandaşların neredeyse bedava aldığı tarlaların yüksek fiyatlarla satılır hale getirildiğini ifade etti.

Yerel seçimlere yaklaşırken, Yıldız'ın açıklamalarıyla ilgili olarak 31 Mart'ta bu çarkları kıracaklarını vurguladı.

MHP’li Feti Yıldız’ın açıklaması şu şekilde:

“Az kaldı…

Siyasetin finansmanı imar planı değişikliği ile sağlanıyorsa, orada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve şehre karşı büyük bir suç işleniyor.

Olay şu…

Tarla vasıflı ucuz araziler yoldaşlara satın aldır, bu tarlalara altyapı planlamaları ile kat sayısı artırılarak imar planları yap, yoldaşlarının neredeyse bedava aldığın tarlaları yüzmilyonlarca liraya satılır hale getir.

Teröristlerin, dönmelerin, devşirmelerin, sahtekarların, siyasi fırıldakların, Fetöcülerin, mandacıların, bölücülerin, bölgecilerin, bilimum Türk İslam düşmanlarının yanında DEM’lenenlerin bu dönemde tek hedefi, yerelde mevzi kaybetmeden bu çarkı çevirmek. Az kaldı, 31 Mart’ta o çarkları kıracağız.”


Editör: Ferhat Erdemir