Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, X (Twitter)  hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda, 24 Haziran ve 14 Mayıs Milletvekili ile Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimlerinde CHP'nin sağcılaşma taktiklerini ve romantik sloganlarını milletin tebessümle izleyip hak ettiği dersi verdiğini belirtti. Altı ayın üzerinden geçtiğini ifade eden Yıldız, muhalefetin güçlendirilmiş parlamenter sistem iddiasını dile getiremediğini vurguladı.

Açıklamasında, asıl kavganın küreselcilerle yerli-milli olanlar arasındaki mücadele olduğunu söyleyen Yıldız, aziz milletin bu mücadelede altılıyı paramparça ettiğini ifade etti.

Yerel seçimlere dört ay kala, CHP içindeki nevizade müdavimleri ve kantin solcularının, geçmişte çöplüğe atılmış sol-sosyalist edebiyatına başladığını belirten Yıldız, bu durumu yakından takip ettiklerini ifade etti.

MHP'li Yıldız’ın açıklamaları şu şekilde:

"24 Haziran,14 Mayıs Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimlerinde CHP’nin sağcılaşma taktiklerini ,romantik sloganlarını aziz milletimiz tebessüm ederek izledi ve hak ettiği dersi verdi.

Seçimlerin üzerinden altı ay geçti.

Muhalefet ,güçlendirilmiş parlementer sistem iddiasını bir kez olsun dile getiremedi.

Asıl kavganın Küreselcilerle yerli-milli olanların mücadelesi olduğunu bilen aziz milletimiz altılıyı paramparça etti.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere

4 ay kaldı.

CHP’de  bildiğimiz nevizade müdavimleri ile kantin solcuları  içi boş,siyasi tarihin çöplüğüne çoktan atılmış sol- sosyalist edebiyatı yapmaya başladı .

İzliyoruz…"

Editör: Ferhat Erdemir