Türkiye, 31 Mart’ta yerel seçime gidiyor. Seçimler yaklaşırken siyasi partilerin de adayları netleşmeye başladı. Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) yaşanan son gelişmeye Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) sert tepki geldi. 

MHP'nin Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, sosyal medya hesabı üzerinden CHP'nin Güngören ve Esenyurt ilçe belediye başkan adaylarının sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilmesine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yıldız, CHP'nin açıklamasına ironik bir şekilde yaklaşarak, adayların solunum yollarına "DEM" mi kaçtığını sorguladı.

Ayrıca, CHP'nin politikalarını eleştirerek, parti içindeki değişimi ve vatansever insanların partiden uzaklaştırılmasını vurguladı.

MHP’li Feti Yıldız, X üzerinden şu açıklamalarda bulundu:

"SOLUNUM YOLLARINA DEM Mİ KAÇMIŞ?"

“CHP tarafından yapılan açıklama: “İstanbul Güngören ve Esenyurt ilçe belediye başkan adaylarımız, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilmiştir. “ Geçmiş olsun.. İkisinin birden solunum yollarına DEM mi kaçmış…..?….

CHP,tüm geçmişini inkar eden bir yapıya dönüşmüş, vatansever insanlar partiden uzaklaştırılmış,uzun yıllardan beri milli politikalar terk edilmiştir. Değişim derken başkalaşıma uğramıştır.”

Editör: Haber Merkezi