Bozkır’ın Hamzalar, Armutlu, Dereiçi, Söğüt ve Üçpınar mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Kalaycı ve beraberindekiler, sorunları dinledi. Kırsal mahallelerin merkez mahallelerdeki hizmetlerin aynısını aldığını ve bu hizmetlerin getirilmesinde Konya Büyükşehir Belediyesinin önemli katkılar sunduğunu kaydeden Kalaycı, “Hizmetlerin aksamadan gelmesi için büyükşehir belediyesi ile ilçe belediyesinin uyumlu olması gerekir. İlçenin daha fazla yatırım alabilmesi için büyükşehir belediyesinin desteği gerekir. Belediyelerle merkezi hükümetin uyumuda önemli” dedi. 
Kalaycı, muhalefeti de eleştirerek, belediye başkanlarının verdikleri seçim vaatlerini hatırlamadığını dile getirdi. Kalaycı, “Muhalefetin yaptığı şey koltuk kavgası. Bunu geçen seçimde gördük ve bütün foyaları ortaya çıktı. Şimdi de birbirlerine düştüler. Hakaretler havada uçuşuyor. CHP, PKK’nın uzantısı DEM’in kontrolüne girmiş durumda. Vatanına milletine sadık olan kimse bunların yaptığını kabul etmez. Bunların Atatürk ile de bir bağı kalmamış durumda. Vaatlerini hatırlamayan belediye başkanları var” diye konuştu. 

Mh-4

Doğanhisar ilçe merkezinde düzenlenen mitingde konuşan Kalaycı, Cumhur İttifakı’nın AK Parti ve MHP’den oluştuğunu hatırlatarak, bu iki partinin dışında seçmenden oy isterken ‘Bizde Cumhur İttifakındanız’ diyen diğer partilerin adaylarına itibar edilmeyerek inanılmamasını istedi.

Editör: Elif Bilir