MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, "Anneler Günü" dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

 MHP'li Karakaya'nın açıklaması şu şekilde;

Fedakârlığın, cömertliğin, kadirşinaslığın, iyiliğin, sevginin; mümtaz şahsiyetleri, güzide temsilcileri; annelerimiz.

Evlatlarını gece gündüz demeden, karşılıksız sevgileriyle büyüten, yaşamın her alanında dua ve desteklerini esirgemeyen  annelerimizin haklarını ödeyebilmemiz imkansızdır.

Özellikle kültürden sanata, spordan edebiyata, siyasetten iş hayatına kadar geniş bir yelpazede, annelerimizin büyük çaba ve başarılarını da görmek, çağımızın en umut verici manzaralarından biridir. Bir ülkenin gerçek anlamda kalkınması, toplumun her bir bireyinin bilinçli ve sağlıklı olması; kadınların eğitim düzeyi, iş gücüne katılımı ve ekonomik bağımsızlıkları ile yakından ilişkilidir.  Annelerimiz, sadece iş dünyasında veya akademide değil, teknikten bilime, sanattan spora, eğitimden kültüre kadar her alanda gösterdikleri üstün başarılarla, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmakta ve milli gururumuzu pekiştirmektedir.

Annelerimiz; evlatlarını yetiştirirken her türlü zorluğu göğüsleyen, her çilenin üstesinden gelen en büyük hazinemizdir.

Aziz milletimizin yarınlarda var olabilmesi, gelecek nesillerin huzurlu, sağlıklı, şuurlu ve milli bir zihniyetle meseleleri görebilmesi ilk olarak aileden başlar. Ahlaklı, edepli ve eğitimli bir neslin ilk durağı ailedir.

Bu bağlamda annelerimiz geleceğin tasarlayıcısıdır.

Hakları ödenmez, fedakarlıklarına paha biçilemez.

Çünkü "cennet anaların ayakları altındadır" kutlu seslenişi tartışma götürmez.

Anne vatandır, anne sevgidir, anne merhamettir,

O Allah’ın en güzel lütfudur. Bir gün değil bir ömür onların günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle, evladını vatan için, millet için, devlet-i ebed müddet için toprağa emanet eden şehit annelerimiz başta olmak üzere, bizleri büyüterek bugünlere getiren  annelerimizin 'Anneler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Editör: Bilge Güler