Diyarbakır’ın Kulp İlçesi Kaymakamı Burak Akeller, Cuma namazı için gittiği Kuba Camii'nde imamın şehitlerle ilgili bölümü çıkarmasına tepki gösterdi. Bu tepki sonrasında Akeller, imam ve çevresi tarafından hedef haline getirildi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, yaşanan olaylar üzerine grup kürsüsünden Kaymakam Akeller’e sahip çıktı. 

Ancak, Deva Partili Mustafa Yeneroğlu, kaymakama destek veren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef aldı. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi hedef alan Deva Partili Mustafa Yeneroğlu'na sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

MHP’li Karakaya yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Kime deva olduğu meçhul bir Milletvekili  Sn. Genel Başkan'ımıza ve partimize dil uzatma cüreti göstermiştir.

Asıl hukuk tanımamazlığın devletinin okunması için talimatladığı hutbe metninin bir kısmını bilerek okumayan devlet memuru tarafından yapıldığı aşikarken; onu yasalara uyması için uyaran amirin alnından öpmeyi hukuk tanımamazlık olarak ifade etmek ancak hukuk nedir bilmeyen ya da aklından zoru olan veya tıynetinde bir sıkıntısı bulunanların davranış biçimidir.

Sn. Genel Başkanımız grup toplantısındaki asil sözleriyle hem hukuka, hem şehitlerimize hem de devletimize ve milletimize sahip çıkmıştır. Türk Milleti bunu gayet iyi anlamış ve dahi takdir etmiştir. 

Sn. Devlet Bahçeli ve lideri olduğu Ülkücü-Milliyetçi Hareket; anayasamızın, hukukumuzun en büyük güvencesidir.

Sn. Devlet Bahçeli; “Benim Aklım Hep Türkiye” ferasetiyle sadece siyasette değil, aynı zamanda millî hasletlerimizin de ete kemiğe bürünmüş timsalidir. 

Ülkücü-Milliyetçi Hareket; milletimizin bekası, devletimizin teminatı için her daim dimdik ayaktadır.”

Editör: Ferhat Erdemir