MHP’li Kılavuz'dan, Mersin hakkında kapsamlı önerge

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin OSB’nin teknoloji kullanımının, Mersin Teknoloji Bölgesi’nin etkisinin ve ArGe merkezlerinin artırılması, üniversite-sanayi ilişkilerinin geliştirilmesi, sanayiye destek ve teşviklerin devam ettirilmesine yönelik TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sundu.

Google Haberlere Abone ol
MHP’li Kılavuz'dan, Mersin hakkında kapsamlı önerge
13.11.2020 14:50

Önergede, “Mersin Organize Sanayi Bölgesi’nde teknoloji kullanımının arttırılması ve yükseltilmesine yönelik bakanlığınızca bir çalışma yürütülmekte midir?” denildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından cevaplandırılması üzerine TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verildi.

-Mersin Organize Sanayi Bölgesi’nde teknoloji kullanımının artırılması ve yükseltilmesine yönelik bakanlığınızca bir çalışma yürütülmekte midir?

-Sanayide AR-GE harcamaları ve AR-Ge merkezi sayısının artırılmasına yönelik bakanlıkça bir çalışma yapılacak mıdır?

-Üniversite-Sanayi ilişkilerinin geliştirilmesi için bir çalışma planlanmakta mıdır?

-Sanayide destek ve teşvik programlarının artırılmasına yönelik bir çalışma var mıdır?

-Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin etkisi ve katkısının arttırılmasına yönelik bakanlığınızın yürütmekte olduğu veya planladığı çalışma/çalışmalar var mıdır?

-Mersin’in tasarım, patent ve faydalı model sayısında iller bazında gerilemesinin nedenleri üzerine bir çalışma yapılmakta mıdır?

Yorumlar