Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türk milletine tarafsız ve onurlu haber yaparak hizmet eden ve millî değerlerimizden beslenen, büyük Türk milletiyle buluşmamızı sağlayan, görevini büyük özverilerle yerine getiren Nevşehir’imizin değerli gazetecilerinin ve Şehit Ülkücü Gazetecilerimiz İlhan Darendelioğlu ve Cengiz Akyıldız başta olmak üzere gayesi hakikati neşretmek olan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum." ifadesini kullandı.

İlhan Egemen Darendelioğlu kimdir? (1921 -1979)

İstanbul Kumkapı'da iş çıkışı şehit edilen gazeteci İlhan Darendelioğlu kalemini inandığı dava yolunda kullanmış büyük bir gazeteciydi. 1940 yılında yayın hayatına Adana'da başlayan ve sonra yoluna İstanbul'da devam eden Toprak dergisinin de sahibi olan Darendelioğlu şehit edildiği güne kadar Toprak Dergisinde gençliği aydınlattı ve Türk milliyetçiliği fikrine hizmet etti.
 

 Cengiz Akyıldız kimdir? (1961-2014)

Gazeteci Cengiz Akyıldız, 26 /01/2014 tarihinde MHP’nin Esenyurt’taki seçim irtibat ofisinin açılışında, PKK'lı teröristlerin, silahlı ve sopalı saldırısında Cengiz Akyıldız ile birlikte 5 kişi de yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan Cengiz Akyıldız tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştu.

Editör: Arda Erden