2023 seçimlerine yaklaşılırken 6’lı masanın ortaklarından İP’in Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Diyarbakır ikinci olağan kongresinde yaptığı konuşmada “Mesele cumhuriyeti sözde özde sahiplenmekse, mesele silahlara veda kan dökmeye de tövbe etmekse, mesele her türlü musibetin karşısında çelikten sarsılmaz bir biz olmaksa, biz varız”  Millet İttifakı’nın gizli ortaklarından HDP’ye selam duran açıklamalarda bulunmuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden İP Genel Başkanı Meral Akşener’in HDPKK’ya yeşil ışık yakan açıklamalarına sert tepki gösterdi.

“PKK’YI SIRTINA YASLAMA ARZUSUNDA OLANLARI ÖĞRENMİŞ OLDUK”
Akşener’in "Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse biz varız." ifadelerini alıntılayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Peki siz kimsiniz? Sırtını PKK’ya yaslayanları biliyorduk! Lakin daha tehlikeli olanı, yani PKK’yı sırtına yaslama arzusunda olanları da öğrenmiş olduk! Şehit yakınına küfür edişinizden böyle olacağını anlamalıydık!”

Editör: Ferhat Erdemir