MHP'li Olcay Kılavuz: Yem fiyatları düşürülmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulunda yem fiyatları ile ilgili konuşarak hayvancıların sorunlarını gündeme taşıdı.

Google Haberlere Abone ol
MHP'li Olcay Kılavuz: Yem fiyatları düşürülmelidir
08.06.2021 16:12

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “Kuraklık ve stokçuluk yem fiyatlarına doğrudan etki ederek insanlarımızı hayvancılık yapmaktan uzaklaştırmaktadır.” şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yapmış olduğu konuşma:
8 Haziran 1970’te şehit edilen Ülkücü şehidimiz Yusuf İmamoğlu ağabeyi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet anıyor; aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Yem fiyatlarındaki artış hayvancılarımızı olumsuz etkilemektedir. Karma yemde kullanılan hammadde ve katkı maddeleri büyük bir oranda ithal edilmekte ithal edilen hammaddeler dünya ülkelerinin pandemi nedeni ile gıda stoklarını artırmasına bağlı olarak artmaktadır. Bununla birlikte kuraklık ve stokçuluk yem fiyatlarına doğrudan etki ederek insanlarımızı hayvancılık yapmaktan uzaklaştırmakta hem üreticileri hem de tüketicileri sıkıntıya sevk etmektedir.

Toprak Mahsulleri Ofisi fiyat artışını dengeleyici hamleler yapmalı, hayvancılık yapan vatandaşlarımızın yem fiyatları ile ilgili taleplerini dinleyerek çözüme kavuşturulmalıdır.

Yorumlar