MHP'li Osmanağaoğlu; Ulaştırma ve Altyapı Bakanına İzmir Yatırımlarının Akıbetini Sordu

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bütçesinde konuşan Tamer Osmanağaoğlu İzmir’i yakından ilgilendiren yatırımları gündeme getirdi.

Google Haberlere Abone ol
MHP'li Osmanağaoğlu; Ulaştırma ve Altyapı Bakanına İzmir Yatırımlarının Akıbetini Sordu
20.11.2020 15:35

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda dün de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Bütçe görüşmeleri gerçekleştirildi. Görüşmelerden söz alan Tamer Osmanağaoğlu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na İzmir’de süren yatırımları hatırlatarak “ Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın seçim bölgem İzmir’e yönelik çalışmaları, göstermiş oldukları hassasiyet, Bakanlığımız tarafından İzmir’imizi yakından ilgilendiren projelere de yansımış ve İzmirli hemşerilerimiz tarafından da takdirle karşılanmaktadır. Bu sebeple Sayın Bakanımıza, Bürokratlarına ve İzmir’imiz için katkı sunan tüm personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Selçuk-Kuşadası-Söke bölünmüş karayolunu, Bergama-Soma-Akhisar karayolu yapım sürecini, Aliağa ve İzmir arasında yapılması planlanan 40 kilometrelik bölünmüş yol projesini, Selçuk-Ortaklar-Aydın karayolu yapım sürecini, Otoyol Kavşağı-Torbalı-Belevi Devlet Yolu yapım çalışmalarının, Urla-Çeşme Devlet Yolu yapımını, İzmir-Turgutlu Ayrımı.-Kemalpaşa- Torbalı İl Yolu yapımını hatırlatan Osmanağaoğlu, “bu projelerin tamamlanması beklentilerimiz arasındadır” dedi.

“Alasehir ya da Kiraz-Buldan arası yol çalışması başlatılması, böylece İzmir in doğudan batıya açılan kapısı olacak ve ticaret kolaylaşacaktır. Daha önce Cumhurbaşkanımızın da talimatının da olduğu bu çalışmanın yatırım programına alınmasını da sizlerden talep ediyoruz.” ifalerini kullanan Osmanağaoğlu; yapılan yatırımların sayısının İzmir’e karşı gösterilen hassasiyetin bir göstergesi olduğunu söyleyerek teşekkürler etti.

Yorumlar