Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında önemli açıklamalarda bulundu.

Osmanağaoğlu, konuşmasında partililere hitap ederek, Cumhur İttifakı'nın değerli gönül verenlerine, milletvekillerine ve belediye başkan adaylarına teşekkür etti.

MHP'li Osmanağaoğlu'nun konuşmasında, 31 Mart seçimlerinin sadece bir yerel seçim olmadığına dikkat çekti. Bu seçimlerin, İzmir'in geleceği ve kaderi açısından büyük önem taşıdığını belirten Osmanağaoğlu, ayrıca, İzmir'in sorunlarını çözecek, şehri daha iyi bir geleceğe taşıyacak vizyonun MHP ve Cumhur İttifakı olduğunu vurguladı.

Osmanağaoğlu, İzmirli seçmenin, beceriksiz bir belediyecilik anlayışından kurtulmak ve şehrin sorunlarını çözmek için 31 Mart seçimlerini sabırsızlıkla beklediğini ifade etti. Ayrıca, liderleri Devlet Bahçeli'nin siyaset anlayışını aktararak, siyasetin kişisel çıkarlar için değil, halka hizmet için yapıldığını vurguladı.

Son olarak, Osmanağaoğlu, herkesin beklentilerine cevap verecek bir belediyecilik anlayışıyla İzmir'i buluşturacaklarını ve Cumhur İttifakı'nın İzmir için bir milat olacağına inandığını belirtti.

Tamer Osmanagaoglu2

MHP'li Osmanağaoğlu, konuşmasında şunları dile getirdi: 

"Kıymetli MYK Üyelerim, Saygıdeğer MHP İzmir İl Başkanım, Ülkü Ocakları Başkanım, Değerli İlçe Başkanlarım, Muhterem Dava arkadaşlarım hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Cumhur İttifakımızın çok kıymetli gönül verenlerine, Milletvekillerimize, ilçelerimizin her birini gerçek belediyecilikle buluşturmak için canla başla çalışan Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adaylarımıza da “hoş geldiniz şeref verdiniz” diyorum.

Net bir şekilde ifade etmem gerekir ki; bugün bu salonda, İzmir’e umut olan, İzmirlinin tükenen umutlarını yeniden yeşerten kadrolar bulunmaktadır.

Açık bir şekilde söylemem gerekir ki; bugün bu salonda, sadece mümkün olanı değil, İzmirli için daha iyi olana yönelik kararlı bir yürüyüş gerçekleştiren ve bu yürüyüşte asla yalnız kalmayacak kadrolar bulunmaktadır.

Bugün bu salonda; İzmir’e aşık, İzmirliye sevdalı, karar alma iradesine sahip, aldığı kararları uygulama yeteneğine haiz, Türk ve Türkiye Yüzyılının İzmir’ini inşa etme hayalini gerçeğe dönüştürme kabiliyetinden emin olunan kadrolar bulunmaktadır.

Ne mutlu ki bu kadroların yüreği “güzel İzmir” diyerek vurmakta, ne mutlu ki bu kadrolar adımlarını aynı hedefe aynı azim ve kararlılıkla atmaktadır. İşte bu kadroların aynı çatı altında toplandığı yerin adı Cumhur İttifakı, bu karoları aynı çatı altında buluşturan sevdanın adı ise İzmir sevdasıdır!

Kıymetli Hanımefendiler, Saygıdeğer Beyefendiler, Değerli Misafirler;

31 Mart sadece bir yerel seçimden ibaret değildir. 31 Mart seçimlerinde kazanacak veya kaybedecek olanlar sadece siyasi partiler veya adayları da değildir.

31 Mart; kabiliyetsizliği defalarca tecrübe edilmişlere verilecek dersin tarihi, İzmirli hemşerilerimizin iyi niyetlerini suiistimal eden istismarcıların alacakları cevabın zamanı, Gazi Paşa’mız Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece maske olarak kullanan güruhun maskesinin indirileceği özel bir gündür.

31 Mart seçimleri; seçmenini asılsız iddialarla kandırabileceğini sananlara millet aklının unutamayacakları bir ders vereceği gün olacaktır. Ve inşallah 1 Nisan sabahı; benliklerini tatmin için mukaddesatlarını yok sayan, bireysel tutkularının karşılanması için milletinin hizmetlerini öteleyenlerin İzmirli tarafından elinin tersiyle oyun dışı bırakıldığı gün olacaktır.

Çalışmalarımızın her safhasında, gittiğimiz her mekânda, ulaştığımız her yerde gördüğümüz gerçek de şudur:

İzmirli kucaklaşmak için gün saymakta, birliği dinamitleyenlerle iş tutanlardan kurtulmak için sabırsızlanmaktadır.

İzmir Cumhur İttifakının hizmet anlayışıyla buluşmak için 31 Mart’ı beklemekte, hizmeti dans etmek, belediyeciliği çöp toplamaktan ibaret sananlardan kurtulmak için sandığı iple çekmektedir.

İmar düzenlemesinden kentsel dönüşüme, ulaşım sıkıntısından trafik sorununa, ucuz ulaşımdan ucuz suya, körfez temizliğinden sosyal ihtiyaçların teminine kadar; İzmir’in sorunlarını en ince ayrıntısına kadar tahlil eden ve çözüm sunan bir vizyonla, Cumhur İttifakıyla, Hamza Dağ ile 31 Mart’ın İzmir için bir milat olacağına da inancım tamdır.

Çünkü İzmirli feraset sahibidir, çünkü İzmirli ihtiyacının farkındadır, çünkü İzmirli maviliklerinde Türk’ün kudretli asırlarının yüzdüğü bu topraklarda yine ve yeniden parlayan bir İzmir’in inşasında bu kez “ben de varım” demektedir.

Çünkü İzmirli yaptıkları yapacaklarının teminatı olan, İzmir için elinden geleni değil gereği neyse onu yapacak olan iradenin, Milliyetçi Hareket Partisinin üretken belediyecilik anlayışında, Cumhur İttifakının insan ve hizmet odaklı belediyecilik anlayışında olduğunu net bir şekilde müşahede ediyor. 

Sorunlarından bunalan İzmirli; bizatihi kendisi sorun üreten ve sorun olan bir zihniyetten, beceriksiz bir belediyecilik anlayışından kurtulacağı gün olan 31 Martın artık gelmesini istemektedir. 

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettikleri gibi;

“Bizim için siyaset; kısa vadeli ve ucuz kişisel çıkarların dirsek dirseğe yarıştığı bir koşu parkuru değildir. Her gün her saat değişen kaypak fikirlerin buluşma mekanı değildir. Duruma göre şekilden şekle, kılıktan kılığa girenlerin; durmadan kostüm değiştirenlerin ve nabza göre şerbet verenlerin tiyatro sahnesi de değildir. Duruşu yanlış olanın siyaseti doğru olamaz. Yanlış siyasetin haysiyetinden ve hizmetkarlığından bahsedilemez.”

Hamdolsun durduğumuz yer doğrudur. Hamdolsun döndüğümüz yön milletten yanadır. Mücadelemiz ise şuursuz siyasetle İzmirlinin yıllarını çalan bugün de geleceğine göz dikenlerledir. Yarışımız ruhen iflas etmiş karakterleriyle İzmirlinin ferasetiyle dalga geçebileceklerini sananlarladır.

İnanıyor ve biliyorum ki; 31 Mart gecesi İzmir ruhen iflas etmiş olanlara, şuurunu kaybetmiş olanlara ve İzmirlinin geleceğini ipotek altına almaya çalışanlara gereken cevabı verecek, İzmir Büyükşehir Belediyesini, kaynakları hakça ve halka hizmet olarak götüreceğinden emin olduğumuz Hamza Dağ ve ekibine emanet edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; hepinizi bir kez daha saygıyla selamlıyorum. Programda emeği geçen her bir dava arkadaşıma İl Başkanımız Sn. Veysel Şahin nezdinde teşekkür ediyorum.

Ve son olarak diyorum ki;

Ayırmadan Ayrışmadan; İzmir İçin Canla Başla!

Herkes İçin Herkese Göre Belediye; Birliğin Gücüyle!"

Editör: Haber Merkezi