MHP Genel Sekreter Yardımcısı İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada “İHA’larımızla, SİHA’larımızla, ULAQ’larımızla, onları geliştiren Türk mühendisleriyle gururlanmayacağız da kimlerle gururlanacağız? Çanakkale’yi işgalcilere geçilmez kılan ecdadımızın ruhunu, 318 metre yükseklikten, bulutların arasından, 1915 Çanakkale Köprüsünden selamlayan Mühendis Ebru’ları alkışlamayacaksak kimleri alkışlayalım? “ diye konuştu.

TBMM’de devam eden 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe görüşmelerinde konuşan MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu “ Tarih; fethettiği topraklara sömürge anlayışıyla yaklaşmayan, idareyi iradenin yegâne kaynağından aldığı kut ile icra eden, dürüstlüğü, ahlakı, ilkeleri ve ülküleriyle sadece toprakları değil gönülleri de fetheden, Türk milletini yine çağırmakta, hasretle bağrına basmak için sabırsızlanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

İNANCIMIZI KAYBETMEDİK, SÖZLERİMİZİ UNUTMADIK!

Konuşmasının devamında “Gönülleri fetheden, fethettiği gönülleri Türk- İslam kültürüyle yoğuran, unutulanları hatırlayan, savaşanları barıştıran, kargaşadan beslenenleri istikrar ile buluşturan Türk milletinin kıymetlisi, insanlığın umudu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılının Bütçesini görüşüyoruz. Millet kavlinden ve kararından bir adım bile geri atmamış, ilerleyişini sürdürmüştür” ifadelerini kullanan Osmanağaoğlu “İnancımızı kaybetmedik! Sözlerimizi unutmadık! Hedeflerimize ulaşma kararlılığımızdan vazgeçmedik! Çünkü biliyoruz ki; vazgeçmek demek; teslim olmak demektir. Vazgeçmek; ümitlerin suya düşmesi demektir.”  dedi.

VAZGEÇMEYECEĞİZ!

Türk milletinin azametli ve ihtişamlı yüzyılına kavuşma kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğiz. Türk milletinin huzurunda, Hakk’ın şahitliğinde verdiğimiz sözlerden dönmeyeceğiz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün omuzlarımıza yüklediği; muasır medeniyetlerin de ötesinde bir medeniyete ulaşma sorumluluğunu inkâr etmeyeceğiz. Savunma sanayine ayrılan 468,7 milyar liralık kaynakla, hayallerini gerçekleştirip, sadece babasını değil, koskoca bir milleti gururlandıran Kamikaze Dronlarını geliştiren Mühendis İrem’leri takdir etmeyeceksek kimleri takdir edeceğiz? Denizlerimizin asenalarıyla, Mühendis Mediha’larla gururlanmayacaksak kimlerle gururlanacağız? İHA’larımızla, SİHA’larımızla, ULAQ’larımızla, onları geliştiren Türk mühendisleriyle gururlanmayacağız da kimlerle gururlanacağız? Sadece kendilerini değil gözümüzün nuru Türk bayrağını da zirveye taşıyan Sıla Zeynep’lerle ve sadece 2022'nin ilk 10 ayında, 4.560 madalya kazanan evlatlarımızı sahiplenmeyeceğiz de kimleri sahipleneceğiz? Çanakkale’yi işgalcilere geçilmez kılan ecdadımızın ruhunu, 318 metre yükseklikten, bulutların arasından, 1915 Çanakkale Köprüsünden selamlayan Mühendis Ebru’ları alkışlamayacaksak kimleri alkışlayalım?  Önümüzdeki aylarda yollarda sıkça karşılaşacağımız TOGG akıllı otomobilimizi Türk milletine armağan eden ruh ile övünmeyeceğiz de neyle övüneceğiz? Salgın döneminde; ABD cesetleri aylarca tır dorselerinde saklamak zorunda kalırken, AB ülkelerinin birçoğunda altyapı yetersizliğinden dolayı hastalar evlerinde ölüme terk edilirken, şehir hastanelerini görmeyeceğiz de neyi göreceğiz. Stratejide yapılan hatalar, taktikte düzeltilemez. Bu milletin derdiyle dertlenmeyenler, heyecanını ve ümidini paylaşmayanlar; sonrasında süslü cümlelerle, ambalaj ve makyaj hileleriyle durumu kurtaramayacaktır.”