MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu; Menemen Erzurumlular Derneğinin kuruluş yıldönümü sebebiyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada “Milliyetçi Hareket Partisi Divan Üyesi olarak, sizlerin teveccühü ile seçilmiş bir Milletvekili olarak, siyasetimizin temelini dadaşların Türk ve Türkiye sevgisi oluşturmaktadır. Siyasetimizin istikametini, Erzurum’un devletine olan bağlılığı, milletine olan sadakati, Erzurumlu hemşerilerimin dürüstlüğü belirlemektedir.” dedi.

MHP’li Osmanağaoğlu programda yaptığı konuşmada dualarını ve desteklerini her zaman hissettiğini söylediği hemşerileriyle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek “Erzurum; milli heyecanın, milli ahlakın derslere konu olan kahramanlıklarının merkezi, kahramanlarının eşine az rastlanır mertlikler sergileyerek tarihe not düştüğü aziz bir yurttur. Biliyorum ki; Erzurumlunun yüreği Pasinler Ovası kadar engindir. Biliyorum ki Erzurumluların idealleri Tekman Yaylası kadar yüksektir.” dedi.

Whatsapp Image 2024 01 27 At 10.05.11

“Bugün bir siyasetçi olarak siyasi bir konuşma yapmak niyetinde asla değilim. Ancak ifade etmem gerekir ki; Milliyetçi Hareket Partisi Divan Üyesi olarak, sizlerin teveccühü ile seçilmiş bir Milletvekili olarak, siyasetimizin temelini dadaşların Türk ve Türkiye sevgisi oluşturmaktadır.” İfadelerini kullanan Osmanağaoğlu şunları söyledi:

 İSTİKAMETİMİZİ ERZURUMLUNUN DEVLETİNE OLAN BAĞLILIĞI MİLLETİNE OLAN SADAKETİ BELİRLEMEKTEDİR!

“Siyasetimizin istikametini, Erzurum’un devletine olan bağlılığı, milletine olan sadakati, Erzurumlu hemşerilerimin dürüstlüğü belirlemektedir. Balkanlar’a Türk’ün mührünü kıyamete kadar silinmeyecek şekilde vuran Şükrü Paşa’nın mücadele azmini, Aziziye Tabyasında verdiği kahramanca mücadeleyle asırlarca anlatılacak destanın yazılmasına sebep olan Nene Hatun’un adanmışlığını unutmak mümkün müdür? Kazım Karabekir’in kararlılığını, Abdurrahman Gazinin Yüce Allah’a olan teslimiyetini öğüt kabul etmemek mümkün müdür? “Milli sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz.” İradesini Erzurum’dan dünyaya ilan eden Gazi Paşa Mustafa Kemal Atatürk’ü ve arkadaşlarının iradesini nasıl unuturuz?

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Erzurum’a Erzurumlu hemşerilerimize olan muhabbetini ifade ettikleri gibi:  “Ne engellerden yılarız, ne de mücadele etmekten yorulur ve korkarız. Biz Türk milletiyiz, biz Erzurum’uz.”

Editör: Bilge Güler