Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcı İsmail Özdemir sosyal medya X hesabından sözde gazeteci Ozan Gündoğdu’nun Ülkü Ocakları hakkında yaptığı hadsiz ifadeler hakkında açıklama yaptı. Özdemir açıklamasında “ Çatal dillerini terör örgütlerinin ailelerinden kopararak kandırıp dağa çıkardığı, insanlık suçu eylem ve yine insanlık dışı muamelelere gençlerimizi kurban eden güruha karşı boğazında saklayıp, Ülkü Ocakları’nın adını duyunca meydana çıkaranların bühtanları, gerçekteki hüsran ve hezeyanlarıdır.” İfadelerini kullandı.

MHP’li İsmail Özdemir’in açıklamasının tamamı:

Fox tv isimli, yabancı menşeli bir yayın gurubu üzerinden Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri hakkında çıkan hezeyan dolu beyanlar, maksatlı ve toplumu kışkırtmaya yönelik aşağılık ifadeler içermektedir.

Kuruluşundan bugüne kadar gelinen süreç içerisinde Türk Gençliği’nin milli ve ahlaki yönden gelişimine katkı sağlayan, hepimizin yetiştiği Ülkü Ocakları’nı hedef alan sinsi ve mesnetsiz sözlerin asıl gayesi milli birlik ve beraberliğimizi hedef almaktır.

Suç teşkil eden bu durumla ilgili savcılıkların ve RTÜK’ün bir an evvel gerekli işlemleri başlatması elzemdir. Ülkemizi etnik ve mezhep temelli bölücülük tezgahına çekme hedefinde olanların oyunlarının boşa çıkarılması bu kurumlarımızın çalışmalarıyla daha iyi anlaşılacak, aynı kapsamda kullanılan zavallı figüranlarla, emir aldıkları şer cepheler çok açık bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Ülkü Ocakları, “önce ülkem ve milletim” hassasiyetiyle, çağın gerektirdiği bilgi ve birikime sahip, Türkiye’yi milli hedeflerine ulaştıracak yüksek donanımdaki vatan evlatlarının mensubu olduğu kutlu bir müessesedir. Bu aziz yapıya leke sürmeye yeltenenler, beyhude uğraşlarında amaçlarına varamaz, varamayacaktır.

Türkiye ile Arnavutluk arasında 6 anlaşma imzalandı Türkiye ile Arnavutluk arasında 6 anlaşma imzalandı

Çatal dillerini terör örgütlerinin ailelerinden kopararak kandırıp dağa çıkardığı, insanlık suçu eylem ve yine insanlık dışı muamelelere gençlerimizi kurban eden güruha karşı boğazında saklayıp, Ülkü Ocakları’nın adını duyunca meydana çıkaranların bühtanları, gerçekteki hüsran ve hezeyanlarıdır.

Editör: Bilge Güler