MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, sosyal medya üzerinden MHP'ye eleştirilerde bulunan gazeteci Barış Terkoğlu'na sert bir tepki gösterdi.

Özdemir, Terkoğlu'nun Halk TV'de katıldığı bir programda yaptığı iddiaları yalan, yanlış ve iftira dolu olarak nitelendirdi.

Özdemir, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ülkücülerin Gezi Parkı eylemlerine katılmasına izin vermediğini vurgulayarak, Terkoğlu'nun sözlerini provokasyon ve ahlaki değerleri çiğneyen bir yaklaşım olarak değerlendirdi.

MHP'li İsmail Özdemir'in açıklamaları şu şekilde;

“Halk Tv’de yayınlanan Sözüm Var programında yalan, yanlış ve iftira dolu sözleriyle gazetecilikten ziyade adeta provokatörlüğe soyunan Barış Terkoğlu’nun partimizle ilgili beyanları baştan sona kokuşmuş bir anlayışın tezahürüdür. Sayın Genel Başkanımız hiçbir Ülkücünün gezi parkı eylemlerine katılmalarına müsade etmemiştir. Milliyetçi Ülkücü Hareket’in duruş ve ölçüsü bu derece açıkken, ortalığı yakıp yıkan bozguncu maskeli militanlar, marjinal ve aşırı uç yapılanmaların temsilcileri ile Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve şerefli mensuplarını bugün kalkıp aynı yerde göstermeye yeltenmek akılsızlık olduğu kadar, ahlaksızlığın ve fikri namussuzluğun kendisidir.”

Editör: Ferhat Erdemir